Piast dowolny i klasyczny

Na Polanie Jakuszyckiej w pobliżu Szklarskiej Poręby od 5 do 7 marca odbędzie się największa krajowa impreza biegaczy narciarskich - XXVIII Bieg Piastów

Pierwszego dnia (piątek) na dystansie 5 i 10 km wystartuje Mały Bieg Piastów. Trasę krótszą przygotowano z myślą o uczniach III i VI klasy szkoły podstawowej, a dłuższą będą pokonywać gimnazjaliści i licealiści. Najciekawszą imprezą tego dnia będą jednak II Mistrzostwa Regionalne CISM (Międzynarodowej Militarnej Organizacji Sportowej). Wojacy z dziesięciu państw Unii Europejskiej będą ścigać się na dystansie 25 km stylem dowolnym.

Właściwy Bieg Piastów rozpocznie się w sobotę o godz. 10. W głównym, najtrudniejszym biegu na 50 km stylem klasycznym wystartuje prawdopodobnie 2 tys. zawodników. Ci, którym zabraknie sił, mogą zrezygnować po 23 km (na tym dystansie będzie oddzielna klasyfikacja). Ponadto w chwilę po najbardziej wytrzymałych zawodnikach tą samą trasą ruszy bieg na 10 km.

Ostatniego dnia, w niedzielę, chętni będą walczyć na dystansie 25 km. Odbędzie się też morderczy, obfitujący w upadki maraton o długości 500 m dla przedszkolaków.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca - do godz. 22 - za pośrednictwem formularza w internecie http://www.bieg-piastow.pl, faksem: (0-75) 717 33 38 lub listownie: Biuro Bieg Piastów, Szklarska Poręba Jakuszyce, skr. poczt. 3 (imię, nazwisko, adres, nr tel., rodzaj biegu).

Numery startowe do odebrania w dniu biegu między godz. 7 a 9 w Biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej

Więcej o: