Czesi kuszą turystów z Polski. Przygotowali nowe kolejki linowe i trasy zjazdowe

Zbliżający się sezon zimowy zapowiada się atrakcyjnie. Na narciarzy w Czechach czekają nowe trasy zjazdowe, kolejki linowe i kilka innych nowości.

Do największych inwestycji w czeskich ośrodkach narciarskich należy budowa nowych kolejek linowych i tras zjazdowych. Większość ośrodków w całych Czechach zainwestowała w tym sezonie w sztuczne naśnieżanie, nowe parkingi, modernizację dróg dojazdowych. Rozszerzone zostały snowparki, narciarskie place zabaw dla dzieci. Ośrodki zainwestowały też w nowe ratraki, wprowadziły e-skipassy.

Pomimo licznych inwestycji, ceny skipassów pozostaną na podobnym poziomie, w porównaniu do ubiegłego sezonu. W około 1/3 ośrodków skipassy nieco zdrożeją, ale w większości tylko o 3-5%. Jedynie największe ośrodki narciarskie, w których inwestycje sięgały setek milionów koron, podniosą ceny o około 10-15%.

Czechy: Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Góry czeskie są dobrym miejscem do nauki jazdy na nartach. Na dzieci czekają profesjonalni instruktorzy, prowadzący zajęcia w różnych językach. Nauka odbywa się w wydzielonych, świetnie wyposażonych parkach narciarskich, w których najmłodsi mogą w komfortowych warunkach stawiać pierwsze kroki na nartach. Największy park narciarski dla dzieci znajdziemy w ośrodku Lipno na Szumawie.

Czechy: Raj dla narciarzy biegowych

W Czechach znajduje się około 300 tras biegowych o łącznej długości ponad 3000 kilometrów.Trasy są regularnie przygotowywane, o różnych poziomach trudności. Są tu zarówno łatwe trasy, odpowiednie dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi, średniej trudności dla bardziej zaawansowanych, lubiących wyzwania, a także trasy trudne dla doświadczonych biegaczy

Do najpopularniejszych tras należy Magistrala Izerska w Górach Izerskich, o długości 170 kilometrów. Tutaj odbywają się słynne zawody Izerska 50. Wspaniałe warunki dla miłośników narciarstwa biegowego i dziewiczą przyrodę oferuje Szumawa. Ważnym strategicznym miejscem, z którego wiodą liczne trasy, jest mała wioska Kvilda. Bardzo dobre warunki oferują także Rudawy leżące na granicy z Niemcami.

Więcej o: