Najlepsza linia lotnicza na świecie? Głosowali też Polacy i wybrali...

W badaniu, które miało na celu określenie poziomu satysfakcji z usług linii lotniczych wzięli udział użytkownicy wyszukiwarki Skyscanner. Powstał ranking, którego wyniki mogą zaskakiwać.

Wyszukiwarka podróży Skyscanner przygotowała listę najlepiej ocenianych linii lotniczych. Lista powstała w oparciu o informacje zebrane od podróżujących osób z całego świata.

W rankingu pod uwagę brane były linie, które w ciągu miesiąca przewiozły ponad tysiąc pasażerów, a jednocześnie zostały ocenione przez przynajmniej 500 klientów.Ostateczna ocena linii lotniczej uzależniona była od czynników takich jak cena biletów, dostępność lotów, ukryte opłaty, intuicyjność strony internetowej linii lotniczej oraz od liczby skarg klientów związanych z rezerwacją lub problemów po dokonaniu rezerwacji. Co jednak ważne, nie była powiązana z przebiegiem samej podróży oraz warunkami i obsługą na pokładzie samolotu.

Na szczycie globalnego rankingu znalazł się EasyJet, a zaraz za nim linie Norwegian. Dobrze znane w Polsce, linie lotnicze Ryanair oraz Wizz Air, uplasowały się odpowiednio na piątym i dziewiątym miejscu w rankingu. Na liście znaleźli się również przewoźnicy mniej znani w naszym kraju, którzy nie mają siatki połączeń z Polską, ale są cenieni przez podróżnych z innych zakątków świata.

Pełne zestawienie dziesięciu najlepiej ocenianych linii lotniczych:

 1. EasyJet (linie brytyjskie)
 2. Norwegian (linie norweskie)
 3. S7 Airlines (linie rosyjskie)
 4. Pobeda (linie rosyjskie)
 5. Ryanair (linie irlandzkie)
 6. Vueling Airlines (linie hiszpańskie)
 7. Air Asia (linie malezyjskie)
 8. United (linie amerykańskie)
 9. Wizz Air (linie węgierskie)
 10. Jetstar (linie australijskie)

Linie lotnicze oceniali jednak także sami Polacy. W naszym przypadku, na czołowych miejscach rankingu również znaleźli się tani przewoźnicy. Trójka najwyżej ocenianych linii lotniczych przez Polaków wygląda następująco:

 1. Norwegian (linie norweskie)
 2. Ryanair (linie irlandzkie)
 3. Wizz Air (linie węgierskie)

Ranking uwidocznił również wysokie oceny przyznawane tańszym przewoźnikom, którzy mimo potocznych opinii generalnie wypadli bardzo dobrze i wypchnęli z listy większość dużych linii. Może to sugerować, że przy rezerwowaniu biletów, duża część klientów przede wszystkim kieruje się ceną. Możliwość zabrania ze sobą bagażu rejestrowanego, komfort lotu, czy start i lądowanie na największych miejskich lotniskach prawdopodobnie schodzi na dalszy plan w starciu z oszczędnościami.

Więcej o: