Tak wygląda największy basen na świecie. Choć ma już blisko 10 lat, nikt nie zbudował większego

Właścicielom chilijskiego kurortu San Alfonso del Mar nie wystarczyło atrakcyjne położenie nad Oceanem Spokojnym. Postanowili przyciągnąć klientów w inny sposób - zbudowali największy odkryty basen na świecie.

Kurort San Alfonso del Mar położony jest w gminie Algarrobo w centralnej części Chile. Kompleks składa się z kilku hotelowych budynków, które swym kształtem przypominają piramidy. Z okien hotelu rozpościera się widok na Ocean Spokojny, ale nie on jest tutaj główną atrakcją. Aby przyciągnąć turystów, właściciele kurortu postanowili zbudować największy odkryty basen na świecie. Mimo że jego budowa zakończyła się już w 2006 r., do dziś nikt na świecie nie zdecydował się zbudować większego.

Basen został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jego długość to jeden kilometr i 13 metrów, a powierzchnia - ponad 8 hektarów. Zbiornik napełnia aż 250 milionów litrów wody, która pobierana jest prosto z oceanu i poddawana filtracji. Dodatkowo, woda w basenie ma stałą temperaturę, która wynosi 26 stopni Celsjusza. Nad wszystkim czuwa specjalny komputerowy system.

Basen Crystal Lagoon ma na swoim koncie również inny rekord - jest to nie tylko największy, ale także najgłębszy basen na świecie. Jego głębokość wynosi 35 metrów.

Basen zbudowany został na specjalnej podstawieBasen zbudowany został na specjalnej podstawie Basen zbudowany został na specjalnej podstawie (fot. Steven Depolo (flickr.com), licencja: CC BY 2.0)

O wielkości zbiornika świadczą atrakcje, które często odbywają się na jego powierzchni. Turyści mogą tu nie tylko pływać i nurkować, ale również żeglować, pływać kajakiem i jeździć na nartach wodnych. Jeśli komuś to nie wystarcza, to zawsze może skorzystać z oferty hotelu: pograć w siatkówkę, tenisa, odwiedzić spa czy zwyczajnie posiedzieć w hotelowej restauracji.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: