Zdjęcia polskich Tatr podbijają internet. Młody fotograf ukazał to, co w nich najpiękniejsze

Nie trzeba wydawać tysięcy złotych, aby zapewnić Polsce dobrą reklamę. Udowodnił to jeden młody człowiek z aparatem. Karol Nienartowicz jest fotografem-samoukiem. Od kilku lat robi fenomenalne zdjęcia polskich Tatr i regularnie publikuje je w Internecie. W jego kadrach Dolina Pięciu Stawów czy Orla Perć wyglądają jak z bajki.

Karol Nienartowicz od 10 lat fotografuje polskie góry. Swoją przygodę ze zdjęciami w Tatrach rozpoczął w 2005 r., gdy wygrał konkurs fotograficzny. Nagrodą był weekend w pensjonacie w Zakopanem. Mimo że na co dzień mieszka w Gdańsku i do Tatr ma prawie 700 kilometrów, stara się tam wracać niemal każdego roku.

Mają Tatry w sobie coś wyjątkowego, co jest nieuchwytne i nieopisywalne w słowach. Jakiś dziwny rodzaj magii, której próżno szukać w innych górach. I nie wynika to z faktu, że to są nasze Tatry, nasze polskie góry, najwyższe, najlepsze, najpiękniejsze. Tatry to wyjątkowa wyspa górska w skali Europy - mówi Karol Nienartowicz.

Wykonane przez siebie zdjęcia fotograf zamieścił w popularnym serwisie Boredpanda. Wpis z fotografiami polskich gór zobaczyły je już 24 tysiące osób.

Przez ostatnie lata fotograf pokonał 98 proc. wszystkich szlaków w polskich Tatrach powyżej wysokości 1500 m n.p.m. Przeszedł w sumie 740 km i pokonał przewyższenia o sumie 51 tysięcy metrów. Zdjęcia zamieszcza na swoim fanpage'u w serwisie Facebook (TUTAJ). Jego przygody w górach obserwuje już blisko 20 tysięcy osób.

Dolina Pięciu StawówDolina Pięciu Stawów fot. Karol Nienartowicz

Zapytaliśmy go czy polskie góry są ładniejsze od Alp czy Pirenejów:

Są inne - bardziej kameralne i mniejsze. To, że są mniejsze, sprawia wrażenie, że są już dość dobrze poznane i obfotografowane. Z polskich gór bardzo lubię Karkonosze i Tatry - uważam, że obydwa pasma absolutnie nie odstają od europejskiej średniej - mówi fotograf.

ZOBACZ DUŻE ZDJĘCIA>>

Karol Nienartowicz przygotował też listę 10 miejsc w polskich Tatrach, które trzeba odwiedzić z aparatem. Można tutaj zrobić niezwykłe zdjęcia. 

Więcej o: