Zdjęcia polskich Tatr podbijają internet. Młody fotograf ukazał to, co w nich najpiękniejsze

Nie trzeba wydawać tysięcy złotych, aby zapewnić Polsce dobrą reklamę. Udowodnił to jeden młody człowiek z aparatem. Karol Nienartowicz jest fotografem-samoukiem. Od kilku lat robi fenomenalne zdjęcia polskich Tatr i regularnie publikuje je w Internecie. W jego kadrach Dolina Pięciu Stawów czy Orla Perć wyglądają jak z bajki.

Karol Nienartowicz od 10 lat fotografuje polskie góry. Swoją przygodę ze zdjęciami w Tatrach rozpoczął w 2005 r., gdy wygrał konkurs fotograficzny. Nagrodą był weekend w pensjonacie w Zakopanem. Mimo że na co dzień mieszka w Gdańsku i do Tatr ma prawie 700 kilometrów, stara się tam wracać niemal każdego roku.

Mają Tatry w sobie coś wyjątkowego, co jest nieuchwytne i nieopisywalne w słowach. Jakiś dziwny rodzaj magii, której próżno szukać w innych górach. I nie wynika to z faktu, że to są nasze Tatry, nasze polskie góry, najwyższe, najlepsze, najpiękniejsze. Tatry to wyjątkowa wyspa górska w skali Europy - mówi Karol Nienartowicz.

Wykonane przez siebie zdjęcia fotograf zamieścił w popularnym serwisie Boredpanda. Wpis z fotografiami polskich gór zobaczyły je już 24 tysiące osób.

Przez ostatnie lata fotograf pokonał 98 proc. wszystkich szlaków w polskich Tatrach powyżej wysokości 1500 m n.p.m. Przeszedł w sumie 740 km i pokonał przewyższenia o sumie 51 tysięcy metrów. Zdjęcia zamieszcza na swoim fanpage'u w serwisie Facebook (TUTAJ). Jego przygody w górach obserwuje już blisko 20 tysięcy osób.

Zapytaliśmy go czy polskie góry są ładniejsze od Alp czy Pirenejów:

Są inne - bardziej kameralne i mniejsze. To, że są mniejsze, sprawia wrażenie, że są już dość dobrze poznane i obfotografowane. Z polskich gór bardzo lubię Karkonosze i Tatry - uważam, że obydwa pasma absolutnie nie odstają od europejskiej średniej - mówi fotograf.

ZOBACZ DUŻE ZDJĘCIA>>

Karol Nienartowicz przygotował też listę 10 miejsc w polskich Tatrach, które trzeba odwiedzić z aparatem. Można tutaj zrobić niezwykłe zdjęcia. 

Komentarze (117)
Zdjęcia polskich Tatr podbijają internet. Młody fotograf ukazał to, co w nich najpiękniejsze
Zaloguj się
 • luzuj

  Oceniono 360 razy 274

  "Nie trzeba wydawać tysięcy złotych, aby zapewnić Polsce dobrą reklamę. Udowodnił to jeden młody człowiek z aparatem." - tak jasne bo lustrzanki, obiektywy, statywy, oprogramowanie, sprzęt komputerowy, podróże są za darmo. To nie są tysiące złotych - to są dziesiątki tysięcy.

 • peshk2

  Oceniono 268 razy 210

  Też bywam w Tatrach co roku od 30 lat ale takich scenerii tam nie widziałem. Te zdjęcia to ładna fotograficzna impresja pokazująca jak można stworzyć nienaturalny nastrój dzięki cyfrowej obróbce.W ramkach na ścianie może być. Na szczęście oryginał jest piękniejszy.

 • seepferd

  Oceniono 181 razy 111

  brakuje mi na tych zdjęciach, tłumów w klapkach, foliowych toreb i pielgrzymek

 • adler26

  Oceniono 141 razy 45

  Dobry program do obróbki zdjęć i po kłopocie,gdzie tu kunszt fotografii?
  Kolejne komputerowe gnioty.

 • 1witold4444

  Oceniono 40 razy 40

  Jestem zawodowym fotografem (witoldphotography.com) i moja natychmiastowa reakcja była: "facet wie jak wykorzystać Lightroom, Photoshop i wszystkie wtyczki w nich". Oczywiście, ja to też robię (żeby przetrwać), ale to co tu widzę, to zupełnie nowy dla mnie poziom manipulacji. Stratosfera!

 • xsawer

  Oceniono 84 razy 36

  Ale nie widzę krzyża lub choćby Jezusika frasobliwego na tych zdjęciach więc w żaden sposób nie nadają się na reklamę Polski.

 • Oceniono 49 razy 35

  Nie chcę się czepiać, ale to e-malarstwo, a nie fotografia. Jak ktoś nie wie, gdzie leży różnica to polecam zdjęcia Podlasia i Biebrzy Wiktora Wołkowa. Mniej więcej tyle tysięcy ludzi kupiło każdy album, co obejrzało kolaże Pana Nienartowicza.

 • joten51

  Oceniono 112 razy 26

  Brawo Karol.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX