Szklany most w Chinach. Najdłuższy i najbardziej przerażający na świecie [ZDJĘCIA]

Niedawno w Chinach otwarto pierwszy w tym kraju szklany most. Został on zawieszony nad 180-metrowym kanionem i stanowi najdłuższą tego typu konstrukcję na świecie. Reakcje pierwszych turystów? Bezcenne!

Most otwarto w chińskiej prowincji Hunan. Ogromną konstrukcję zawieszono nad przepięknym, 180-metrowym kanionem. Most zastąpił starą, drewnianą kładkę, która wymagała pilnego remontu.

Co ciekawe, szklany most nie jest zupełnie nowy. Powstał on na szkielecie dawnego mostu, który został dokładnie wypełniony płytami ze szkła. Cała przebudowa trwała kilka miesięcy. Pracowało przy niej 11 inżynierów po 12 godzin dziennie.

Projekt mostu opracował izraelski architekt Haim Dotan. Specjalna konstrukcja sprawia, że ten bez problemu poradzi sobie z silnym wiatrem i trzęsieniem ziemi. Bezpiecznie po moście chodzić może nawet 800 osób jednocześnie. Jednak by po nim przejść i tak trzeba mieć nie lada odwagę.

Szklany most w ChinachSzklany most w Chinach Szklany most w Chinach (fot. AP)

Most unosi się nad parkiem narodowym Zhangjiajie. Szklana podłoga sprawiła, że teraz przebywający tam turyści prócz pięknych widoków mają gwarancję poczucia dreszczu emocji.

 

ZOBACZ DUŻE ZDJĘCIA>>

Więcej o: