Szklany most w Chinach. Najdłuższy i najbardziej przerażający na świecie [ZDJĘCIA]

Niedawno w Chinach otwarto pierwszy w tym kraju szklany most. Został on zawieszony nad 180-metrowym kanionem i stanowi najdłuższą tego typu konstrukcję na świecie. Reakcje pierwszych turystów? Bezcenne!

Most otwarto w chińskiej prowincji Hunan. Ogromną konstrukcję zawieszono nad przepięknym, 180-metrowym kanionem. Most zastąpił starą, drewnianą kładkę, która wymagała pilnego remontu.

Co ciekawe, szklany most nie jest zupełnie nowy. Powstał on na szkielecie dawnego mostu, który został dokładnie wypełniony płytami ze szkła. Cała przebudowa trwała kilka miesięcy. Pracowało przy niej 11 inżynierów po 12 godzin dziennie.

Projekt mostu opracował izraelski architekt Haim Dotan. Specjalna konstrukcja sprawia, że ten bez problemu poradzi sobie z silnym wiatrem i trzęsieniem ziemi. Bezpiecznie po moście chodzić może nawet 800 osób jednocześnie. Jednak by po nim przejść i tak trzeba mieć nie lada odwagę.

Szklany most w ChinachSzklany most w Chinach Szklany most w Chinach (fot. AP)

Most unosi się nad parkiem narodowym Zhangjiajie. Szklana podłoga sprawiła, że teraz przebywający tam turyści prócz pięknych widoków mają gwarancję poczucia dreszczu emocji.

 

ZOBACZ DUŻE ZDJĘCIA>>

Komentarze (15)
Szklany most w Chinach. Najdłuższy i najbardziej przerażający na świecie [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • brat_niedzwiedz

  Oceniono 32 razy 28

  chodziłbym ...

 • 1234qwerty

  Oceniono 17 razy 17

  R E W E L A C J A ! !

 • historiopatolog

  Oceniono 47 razy 9

  polaki skad w was tyle parszywej zlosliwosci. Jako narod nie macie zadnych osiagniec w rozwoju ludzkosci a Chiny i owszem. Co wy takiego macie by sie szczycic przed swiatem. Zabytki zachodnich rubiezy to niemieckie dziela a po was zostaje wsiowa warszawa, ...i nic wiecej. Wiecej szacunku dla innych; cholerne nadwislanskie czeresniaki.

 • pawelekok

  Oceniono 22 razy 6

  Doskonały sposób aby zaszczepić lęk wysokości tym, którzy go jeszcze nie mają.

 • magtic

  Oceniono 1 raz -1

  skoczyłbym...

 • gonzor

  Oceniono 28 razy -14

  chiński - ja bym nie wszedł, chyba dlatego, że jestem inżynierem.

  Humanistów zapraszam na testy obciążeniowe mostu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX