Znudziła go praca w korporacji. Teraz wędruje po górach ze swoim psem i robi fenomenalne zdjęcia

Zamiast świetnie płatnej pracy w korporacji - własny biznes i wędrowanie po górach z psem. Po obejrzeniu tych zdjęć, zapragniecie zrobić to samo.

Henrik Vikse jeszcze niedawno żył tak, jak tysiące jego norweskich rówieśników. Stabilna praca, dobre pieniądze i mieszkanie w drugim co do wielkości mieście w kraju - Bergen. Jednak codzienna praca od 7 go 16 zaczęła go nudzić. Postanowił założyć własną firmę, dzięki czemu dziś może pracować w dowolnym miejscu. Nie bez znaczenia było to, że dzięki zmianie pracy Henrik zyskał więcej czasu na realizowanie swojej pasji - wędrowanie po górach z psem o imieniu Akiak.

Norweg, kiedy tylko może, opuszcza swoje mieszkanie w Bergen, zabiera niezbędne do pieszej wędrówki przedmioty i rusza z psem za miasto. Ich jedynym schronieniem staje się wtedy namiot.

Każdy dzień jest zupełnie inny. Czasami pracuję od rana do nocy, a czasami z moim psem wyruszam w góry, aby spędzić noc pod milionem gwiazd. Wtedy najlepsze chwile to takie, kiedy po wyjściu z namiotu widzę tylko śnieg - mówi Henrik Vikse.

Zdjęcia psa rasy Husky na tle górzystej Norwegii Henrik zamieszcza na swoim profilu w serwisie Instagram. Ich wspólne przygody śledzi już ponad 11 tysięcy osób.

 

Henrik dostał psa pięć lat temu w prezencie od przyjaciół. Pierwszy raz wybrali się razem gdzieś dalej ponad rok temu. Od tamtego czasu wędrują po najpiękniejszych parkach narodowych Norwegii. Zdążyli już przemierzyć Lofoty - archipelag na Morzu Norweskim, który charakteryzuje się wystającymi z morza skalnymi masywami, oraz dotrzeć do parku narodowego Saltfjellet, który rozciąga się wzdłuż koła podbiegunowego - tam na niebie bez problemu można dostrzec zorzę polarną i gwiazdy.

Często w wędrówce po górach Henrikowi towarzyszy jego dziewczyna, Josefine. Norweg stara się też swoją pasją zarazić znajomych. Dzięki niemu mogą często po raz pierwszy w życiu odkrywać miejsce, w którym mieszkają od dziecka. Wszyscy są zadowoleni, a Akiakowi na pewno można pozazdrościć.

ZRESZTĄ SAMI ZOBACZCIE >>

Komentarze (63)
Znudziła go praca w korporacji. Teraz wędruje po górach ze swoim psem i robi fenomenalne zdjęcia
Zaloguj się
 • cenisz.dobre.dziennikarstwo

  Oceniono 180 razy 162

  Pamiętaj cie jedno. Żeby przed rzuceniem pracy w korpo spłacić kredycik we franku. Wtedy możecie sobie pojechać nawet na Alaskę.

 • isiah.thomas

  Oceniono 81 razy 81

  Ja wziąłem jeden dzień urlopu na żądanie i pojechałem w Karkonosze #yolo

 • isiah.thomas

  Oceniono 65 razy 57

  A gdyby rzucił pracę w kiosku to też byście o tym napisali??

 • lataosakolonosa44

  Oceniono 88 razy 56

  Ludzie jesteście niepoważni pisząc takie rzeczy znając polskie realia.

 • burmiszcz

  Oceniono 44 razy 38

  Ciekawem jakąż to własną firmę założył Henrik? Na czym obecnie zarabia, że stać go na prowadzenie tak ciekawego życia, bo tej ważnej informacji brakuje w tym pasjonującym artykule. Nie napisał o tym na swoim Instagramie, a wam nie chciało się go zapytać?

 • kunwyscigowy

  Oceniono 59 razy 37

  Norweg po rzuceniu lub stracie pracy dostaje 15 tys koron/ miesiąc na okres "poszukiwania pracy", ma do wykorzystania w życiu 2 lata takiej zapomogi. Przeliczcie to sobie na PLN.

 • wiktormarzena

  Oceniono 34 razy 34

  ...nastepnym razem, jak bedzie "łan minit dla Ziemi" wylaczcie swiatla na dodatkowa minute, bo w Bergen raczej nie oszczedzaja energii.

 • grogreg

  Oceniono 39 razy 29

  Problem polega na tym, że ludzie często kojarzą jakość życia ze stanem konta, a to nie do końca prawda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX