Majorka to coś więcej niż plaże. Kilka pomysłów na udane wakacje w tym kraju

Majorka to miejsce wymarzone na wakacje. Ma swoich wiernych fanów i każdego roku zyskuje kolejnych. Czysta woda, słońce, biały piasek - tak wyobrażamy sobie Majorkę. Jednak miejsce to ma o wiele więcej do zaoferowania. Będąc tam warto więc zrobić sobie przerwę od lenistwa i spędzić czas aktywnie.

Majorkę każdego roku odwiedzają miliony turystów. Za co wyspa jest tak uwielbiana? Przede wszystkim za plaże, nie bez znaczenia jest też fakt, że sporo tam miasteczek o charakterze rozrywkowym. Nie brakuje ogromnych hoteli, w których szampańska zabawa trwa do rana. Na wyspie są gwarne miejsca, ale wiele też jest spokojniejszych, w których można się odprężyć. Oczywiście można cały urlop przeleżeć na leżaku, ale jeśli swoją wizytę ograniczymy jedynie do leniuchowania, to po powrocie do domu możemy poczuć niedosyt. Dlatego koniecznie trzeba zwiedzić wyspę, a szczególnie jej stolicę - Palma de Mallorca.

Palma de Mallorca (zdjęcie niżej) to miasto z pięknymi, nowoczesnymi sklepami i hotelami, ale przede wszystkim z niebywałym historycznym starym miastem. Można tam pospacerować brukowanymi uliczkami, czy usiąść w klimatycznym lokalu, gdzie serwowane są śródziemnomorskie dania. Obowiązkowo trzeba zwiedzić katedrę La Seu z olśniewającym wnętrzem. Ciekawym obiektem jest również Es Baluard - muzeum sztuki współczesnej, gdzie zobaczymy surrealistyczne prace m.in. Picassa. Pasjonaci sztuki powinni też wybrać się do muzeum im. Juana Marcha. Interesującą budowlę stanowi zamek Bellver, który dawniej pełnił funkcję więzienia. Dziś, mieści się w nim muzeum historyczne.

 

Świetną zabawę sprawi również wizyta w akwarium Palma Aquarium, w którym można zobaczyć setki różnych zwierząt, nie tylko z Morza Śródziemnomorskiego, ale też z Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego i Indyjskiego. Atrakcją dla odważnych jest możliwość pływania z rekinami. Natomiast, jeśli lubimy aktywny wypoczynek, powinniśmy udać się w góry. Niemal 50 kilometrowe pasmo Sierra de Tramontana oferuje szlaki rowerowe i te dla pieszych, a ponadto, do niektórych miejsc dojechać można nawet tramwajem, czy autobusem. Tamtejsze niesamowite widoki długo zostaną w pamięci. Wapienne skały wpadają do morza, a w dolinach położone są niewielkie wioski, które otaczają migdałowe, oliwne i pomarańczowe drzewa. Jednymi z piękniejszych miejscowości są np. Soller lub Valldemossa (zdjęcie niżej), z którą związany blisko był Fryderyk Chopin.

 

Majorka to jedno z najcieplejszych miejsc na naszym kontynencie. Ze słońca korzystać można od marca aż do października. Będąc tam, warto podzielić swój czas na relaks i słodkie lenistwo oraz na aktywne spędzanie czasu i zwiedzanie. Tylko wtedy nasza wycieczka będzie kompletna, a do domu wrócimy wypoczęci, opaleni i zadowoleni, że zobaczyliśmy wspaniałe zabytki i mieliśmy okazję podziwiania imponujących krajobrazów.

Więcej o: