Pilsner Fest 2015. Wielkie święto wielbicieli piwa

Tegoroczna edycja Pilsner Fest odbędzie się w sobotę 3 października.

Coroczne wydarzenie organizuje miasto Pilzno. W tym roku Pilsner Fest będzie mieć szczególną oprawę, ponieważ miasto gospodarzy nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To właśnie w Pilźnie powstał 173 lata temu znany Pilsner Urquell, piwo, które w 1842 roku uwarzył w tutejszym browarze bawarski piwowar Josef Groll. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu browaru odbywa się święto piwa.

Organizatorzy zapowiadają, że na uczestników festiwalu prócz piwa czeka bogaty program rozrywkowy, w tym koncerty. Podczas festiwalu goście będą mogli zwiedzić browar. Będzie też można zajrzeć do labiryntu piwnic, w których temperatura wynosi 7 stopni Celsjusza i spróbować niefiltrowanego i niepasteryzowanego piwa, lanego wprost z dębowych beczek.

Przy okazji wycieczki do Czech warto więc uwzględnić w niej także położone godzinę drogi od Pragi Pilzno. Choć z punktu widzenia Polaków 800 kilometrów dzielące Pilzno od Warszawy, niespełna 400 km - od Wrocławia i 600 km - od Poznania nie mieści się w granicach weekendowych odległości, wizytę w Pilźnie warto połączyć z dłuższym urlopem w Czechach.

Więcej o święcie piwa w Pilźnie i historii browaru w tym mieście pialiśmy TUTAJ.

Więcej o: