O zniżkach na wyciągi narciarskie dla seniorów

Narciarze seniorzy jeżdżący w Polsce rzadko miewają zniżki. Na Zachodzie ulgi, a nawet darmowe przejazdy, to normalna praktyka

Pan Waldemar z Warszawy ma 80 lat. Wraz z dwoma jeszcze starszymi kolegami co roku jeździ na nartach. Kiedyś często udawali się za granicę, teraz wolą Polskę. - W krajach alpejskich, a nawet w Czechach i na Słowacji, narciarze mający ponad 60 lat dostają zniżki jak młodzież. We Włoszech i w Austrii 80-latkowie (i starsi) nie płacą w ogóle. U nas prawie wszędzie trzeba kupić pełny bilet. Bywają zniżki, ale niewielkie - mówi pan Waldemar.

Sprawdziliśmy tu i ówdzie...

U Zniżka, ale mała. Osoby powyżej 65 lat dostaną zniżkę poniżej 20 proc. na wyciągach na Szrenicę prowadzonych przez Sudety Lift (karnet normalny 64 zł, a ulgowy 51 zł).

U Nie ma, bo nie zaplanowano. Decyzje w sprawie cen w Kompleksie Narciarskim Śnieżka (wyciągi na Kopę i Złotówkę) już zapadły. Zniżki ma tylko młodzież do 16. roku życia. - Nie ulegnie to zmianie - powiedziano nam w firmie Summit, która jest głównym udziałowcem tamtejszej infrastruktury.

U Jednak można i za darmo. W Gliwickiej Agencji Turystycznej (właściciel wyciągów w Szczyrku i Korbielowie) o zniżkach nikt nie słyszał. Po pewnym czasie dowiedzieliśmy się jednak, że osoby, które ukończyły 70 lat, będą mogły korzystać z wyciągów za darmo. W głównych kasach ośrodków Czyrna Solisko w Szczyrku i Pilsko w Korbielowie muszą tylko wziąć karnet "senior" (kaucja zwrotna 25 zł).