Jedyna taka noc w roku. Czeskie zamki i pałace czekają na gości z Polski

Ostatni weekend sierpnia jest świetną okazją, aby poznać najsłynniejsze zamki i pałace u naszych południowych sąsiadów. Czesi już 29 sierpnia udostępnią zwiedzającym blisko 80 obiektów.

Nocne zwiedzanie rozpocznie się w ostatnią sobotę sierpnia. Z tej okazji dla zwiedzających udostępnionych zostanie kilkadziesiąt pałaców i zamków. To doskonała okazja, aby zobaczyć zamkowe komnaty i dotrzeć do tych pomieszczeń, które na co dzień są niedostępne dla gości.

Będzie to już szósta edycja Nocy Zamkowej. Wśród 80 obiektów, które biorą udział w akcji znalazły się między innymi obiekty w Pradze: Pałac Wallensteina, Pałac Chvalsky i ogrody pod Zamkiem Praskim. W okolicach Pragi na nocne zwiedzanie zapraszają między innymi zamki Karlštejn, Konopište, Krivoklát, Loucen, Dobriš czy Radim. Na południu Czech swe podwoje otworzą między innymi pałace Cervená Lhota i Rožmberk, klasztor Zlatá Koruna, a na Morawach zamki Šternberk i Sovinec, pałace Velké Losiny, Vizovice, Hradec nad Moravici, Bruntál.

ZOBACZ DUŻE ZDJĘCIA>>

Informacje o wszystkich obiektach uczestniczących w imprezie oraz o atrakcjach towarzyszących Zamkowej Nocy znajdziemy na stronach: hradozameckanoc.cz oraz czechtourism.com.

Więcej o: