Nikt nie wierzył, że to się uda. Zbudowali ją na skale, dookoła jest ocean. Oto restauracja The Rock [ZDJĘCIA]

To jedyna taka restauracja na świecie. Znajduje się w Zanzibarze. Dostać się do niej można łodzią lub... przejść suchą stopą, choć otacza ją ocean. Jak to możliwe? Wystarczy poczekać na odpływ.

Restauracja na oceanie? Ten z pozoru szalony pomysł udało się zrealizować w Zanzibarze. Grupa mieszkańców od lat wpatrywała się w niezwykły głaz, kóry raz stanowił część plaży, a innym razem zdawał się dryfować w wodzie. Wszystko przez przypływy i odpływy, które dla budowniczych stanowiły nie lada wyzwanie.

Restaurację The Rock zbudowano z lokalnych materiałów. Swym wyglądem przypomina zwyczajną chatkę, jakich pełno w okolicy. W środku powstała restauracja, do której można dopłynąć łodzią lub - kiedy nastanie odpływ - dojść pieszo, i to suchą stopą.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Restauracja The Rock w ZanzibarzeRestauracja The Rock w Zanzibarze Restauracja The Rock w Zanzibarze

W The Rock udało się stworzyć przestronną salę dla gości i kuchnię, w której serwowane są przysmaki regionu. The Rock może pochwalić się świeżymi owocami morza, które podawane są tam na wiele sposobów. Goście mogą zajadać się sałatką z krabów i awokado, kalmarów czy krewetek i mając pewność, że te złowione zostały zaledwie kilka godzin wcześniej. Oprócz tego w menu znalazły się dania z makaronami, ryżem i grillowanymi warzywami. A na deser? Oczywiście owoce i afrykańskie piwo.

Restauracja znajduje się na południowym-wschodzie wyspy, w pobliżu półwyspu Michamwi Pingwe. Dojechać można do niej w 10 minut z popularnej turustycznej miejscowości Paje lub w godzinę ze Stone Town.

Więcej o: