Jesteś za granicą? Ta przydatna aplikacja przetłumaczy ci niemal każdy angielski napis

Nowa opcja Tłumacza Google w prosty sposób skanuje napisy w języku angielskim i błyskawicznie tłumaczy je na język polski. Wszystko działa offline, dlatego nie musimy się martwić o opłaty za połączenie z internetem.

Od kilku dni można pobierać aplikację Tłumacz Google. Jej aktualizacja do najnowszej wersji wprowadziła funkcję, która może się przydać każdemu, kto nie zna języka angielskiego.

Cały mechanizm jest prosty w obsłudze. Wystarczy włączyć aplikację, wybrać tryb aparatu i skierować telefon na dowolnie wybrany napis. Program w ułamek sekundy rozpoznaje tekst i tłumaczy go na język polski. Co ciekawe, Tłumacz Google stara się dopasować czcionkę i jej kolor tak, aby ostateczny efekt był jak najbardziej zbliżony do oryginału.

Funkcja ta może być pomocna przede wszystkim przy tłumaczeniu napisów informacyjnych, listy zakupów, menu w restauracji, czy cennika w muzeum. Z programu korzystać też mogą osoby odwiedzający Polskę - aplikacja potrafi tłumaczyć napisy również z języka polskiego na angielski.

Co istotne, program działa w trybie offline, dlatego przebywając za granicą nie trzeba się martwić o kosztowne połączenie z internetem w roamingu.

Aplikacja Tłumacz Google dostępna jest na smartfony z systemem Android oraz iOS.

Więcej o: