Na drugim końcu globu powstał pierwszy na świecie podwodny klub. Serwują tam wódkę z Polski

Jeśli jakimś cudem znudzi ci się przebywanie na piaszczystej plaży Malediwów, a krystalicznie czysta laguna stanie się monotonią, to warto zanurzyć się w głębi oceanu. By to zrobić, wcale nie trzeba nurkować, wystarczy zejść kilka metrów specjalnym korytarzem, aby znaleźć się w baśniowej scenerii, z drinkiem z Polski w dłoni.

Pierwszy na świecie podwodny klub powstał na prywatnej wyspie Olhuveli na Malediwach. Archipelag ten złożony jest z około 1200 wysepek, osadzonych na 26 atolach koralowych na Oceanie Indyjskim. Co go charakteryzuje? Bujna zieleń, piaszczyste plaże i błękit wód. Wprost z nich wyrastają domki na palach. Nie bez powodu Malediwy są często wybierane przez tych, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku dużych miast.

Jedną z najnowszych atrakcji wysp jest klub Subsix. Powstał on 500 metrów od brzegu wyspy Olhuveli, w należącym do hotelu Per Aquum kompleksie. Przebywając w nim można odnieść wrażenie, że zewsząd otacza nas rafa. Wszystko, dzięki specjalnej konstrukcji, która pozwoliła zanurzyć obiekt w oceanie.

Przenikające przez wodę światło sprawia, że w środku panuje chłodna sceneria. Siedząc przy stoliku można spokojnie podziwiać życie oceanu. Dodatkowo zadbano o niebanalny wystrój miejsca. Sufit ozdobiono elementami, które wyglądają jak ławica ryb. Do sufitu doczepiono również lampy, które przypominają rozgwiazdy, z kolei skórzane fotele mają imitować podwodne rośliny.

Podwodny klub Subsix na MalediwachPodwodny klub Subsix na Malediwach fot. FELIX HUG (materiały prasowe)

Klub Subsix otwarty jest codziennie do późnego wieczora. Co można tutaj zjeść? Oprócz owoców morza tutejszym specjałem jest wołowina Wagyu, która uznawana jest za najlepszą na świecie. W barze można też spróbować piw oraz win z niemal każdego zakątka globu. Jedną z najdroższych pozycji w menu jest wódka z Polski. Wypić można tutaj wódkę Belvedere, Chopin i U'luvkę. Ta ostatnia produkowana jest pod Wrocławiem dla brytyjskiej firmy The Brand Distillery. W klubie Subsix jedna jej butelka kosztuje... 540 dolarów.

Komentarze (24)
Na drugim końcu globu powstał pierwszy na świecie podwodny klub. Serwują tam wódkę z Polski
Zaloguj się
 • Lukasz Macczak

  Oceniono 34 razy 24

  Plotki mówią, że na kolację dla VIPów podają paprykarz szczeciński. Jest to rarytas jedynie dla najbogatszych, plebsowi podają kaszankę. To niewiarygodny sukces naszego kraju!

 • Rob S

  Oceniono 25 razy 23

  w Szkocji tez o tym pisali, ze 'Serwuja tam Serwują tam lyski ze Szkocji' a CNN podalo, ze cale szczescie Jacka Danielsa tez maja
  jaki kraj takie osiagniecia

 • stary.gniewny

  Oceniono 20 razy 18

  No to do dna!

 • 4zybert

  Oceniono 12 razy 8

  O k@#wa, to niewątpliwie wielki sukces całego tego wielkiego narodu, może ogłosimy dzień wolny na ten benefis? Dość mam tego leczenia kompleksów w prasie internetowej, tytułów typu: >>Zdobywca Oscara: "Ten Polak ma wielki talent"<< po tym jak Spielberg, czy ktoś tam, pochwalił na planie kogoś z Polski. I wszyscy gorączkowo klikają. A z tą polską wódką popularną na całym świecie to GRUBA przesada, pic i marketing. Z wódką kojarzone są a) Rosja; b) Szwecja; c) Finlandia. Gdzieś tam czasem się trafi jakaś Luksusowa, Żubrówka czy Wyborowa, ale to raczej nisza. Za to Karlovarska Beherovka jest niemal wszędzie, a jakoś Czesi nie pieją sami nad sobą z zachwytu z tego powodu.Czekam na artykuł o tym że w supermarkecie pod Johannesburgiem sprzedają kabanosy z Sokołowa, czy cuś.

 • j2_3

  Oceniono 10 razy 8

  Znowu nas wyruchali . Nam daja po 7 euro za butelke a tam sprzedaja po 540 $ .

 • icek rubinstein

  Oceniono 28 razy 8

  Niewiarygodny sukces Polski! A może można tam też zakąsić polskiego śledzika? Niektórzy na co dzień jeżdzą np niemieckimi samochodami, oglądają programy na japońskich tv, a Polacy chwalą się, że w jednym zagranicznym barze można się napić Chopina, nie ma bardziej zakompleksionego narodu.

 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 7

  Tam to dopiero można się zalać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX