Wirtualny alkomat: wypiłeś jedno piwo, kieliszek wina? Sprawdź, czy i kiedy możesz siadać za kierownicą

Prowadzisz samochód i zastanawiasz się, czy spotkanie ze znajomymi musi ograniczyć się do jednego piwa czy lampki wina? Dzięki tej aplikacji możesz sprawdzić, o której godzinie możesz usiąść bezpiecznie za kierownicą.

Wirtualny alkomat może się przydać każdemu. Funkcja ta znalazła się w aplikacji A2 do Europy. Program pozwala sprawdzić orientacyjny poziom promili w organizmie i tym samym dowiedzieć się, kiedy można bezpiecznie prowadzić samochód.

Aplikację cechuje prosty interfejs. Wystarczy wybrać płeć, podać wagę, wzrost oraz określić godziny, w których spożywano alkohol. Następnie trzeba wybrać rodzaj alkoholu (piwo, wino, wódka lub inne) oraz określić jego pojemność, ilość i procentową zawartość alkoholu. Wprowadzenie tych danych trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Przykładowo, mężczyzna, który waży 75 kilogramów i mierzy 180 centymetrów wzrostu pijąc dwa, mające 4,5% alkoholu piwa między godziną 17 a 19, za kółko może wsiąść dopiero o godzinie 23. Z kolei jeśli kobieta, która waży 60 kilogramów i mierzy 170 centymetrów wzrostu wypije jeden kieliszek mającego 11% alkoholu wina wypije o godzinie 21, drugi około godziny 22, a trzeci jeszcze godzinę później, to lepiej, aby do domu dotarła na przykład taksówką. Sama prowadzić będzie mogła dopiero o 4 rano.

Screen z aplikacjiScreen z aplikacji Screen z aplikacji screen z aplikacji

Warto sprawdzić się samemu. Z Wirtualnego alkomatu można skorzystać na stronie internetowej europa-autostrada-a2.pl lub ściągnąć aplikację na telefon ze sklepu Google Play lub iTunes.

Dodatkowo w programie można obliczyć, jak najłatwiej dostać się do celu. W bazie aplikacji znajdują się dane najpopularniejszych w Europie turystycznych miejscowości. Prócz obowiązujących w danych miejscach limitów prędkości poznać można szacunkowe ceny paliwa, numery alarmowe i dowiedzieć się o obowiązującym w danym kraju wyposażeniu samochodu.

Więcej o: