Korbielów: Schronisko z apartamentem

Korbielów skorzystał na tym, że minionej zimy nieczynna była część wyciągów w Szczyrku. Przyjechały tu tysiące narciarzy i snowboardzistów. - Jesteśmy gotowi ponownie temu sprostać - zapewnia Tomasz Derwich, dyrektor ośrodka narciarskiego Pilsko.

Ośrodek leży na zboczach Pilska (1557 m n.p.m.). Czeka tu na narciarzy kilkanaście wyciągów (w tym krzesełkowy w Korbielowie-Kamiennej) oraz 30 km tras. Godna polecenia jest trasa zjazdowa nr 5 - ok. 4500 m długości (jedna z dwóch najdłuższych w Polsce). W ośrodku używa się elektronicznych kart zbliżeniowych, dzięki czemu posługując się jedną kartą można korzystać z tras zarządzanych przez GAT w Korbielowie i Szczyrku.

Jedną z największych atrakcji Korbielowa jest wspaniały widok ze szczytu Pilska (narciarzy wyciąga tu orczyk). Przy dobrej pogodzie widoczność sięga nawet 40 km.

Jesienią - po latach budowy - otwarto schronisko PTTK na Hali Miziowej pod szczytem Pilska, jedno z najnowocześniejszych w polskich górach. Apartamenty z łazienkami, telewizorami i widokiem na panoramę Beskidów. - Ale mamy też wieloosobowe pokoje z prysznicami na korytarzach - mówi Bożena Nowak, pełnomocnik spółki PTTK Karpaty, która zarządza schroniskami m.in. w Beskidach.

Przydatne strony i telefony

http://www.gat.pl

http://www.korbielow.pl

Cennik ośrodków GAT w Szczyrku i Korbielowie: http://www.gat.pl

Wyciągi: Ośrodek Narciarski Pilsko: 0-33/863 40 68

Wyciąg krzesełkowy: 863 40 33, 475 00 75

Więcej o: