Międzynarodowy Festiwal Duchów i Zjaw w Zamku Bojnickim - tu naprawdę straszy! [SŁOWACJA]

Już 30 kwietnia zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Duchów i Zjaw w słowackim Zamku Bojnickim i trwać będzie przez trzy kolejne majowe weekendy. Tegorocznym motywem przewodnim są "Martwe niewiasty", na pewno więc będzie strasznie - i o to chodzi.

30 kwietnia 2015 roku na Zamku Bojnickim rozpoczyna sięXXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Duchów i Zjaw. Podczas trzech najbliższych przedłużonych majowych weekendów (30.04.-2.05., 7-10.05., 15-17.05.) na Zamku w Bojnicach spotkają się duchy i zjawy z całego świata, aby postraszyć oraz zabawić zwiedzających.

W Zamku roznosić się będzie krzyk czarownic, odżyją rzesze martwych i do swych komnat powrócą duchy dawnych mieszkańców zamku. Niebezpieczeństwa, zasadzki, strach i przerażająca atmosfera trwać będą do chwili, dopóki z wieży zamkowej nie wyleci ostatnia czarownica. Wydarzeniu towarzyszyć będą rozmaite przedstawienia teatralne i konkursy. Nie zabraknie stoisk z napojami i przysmakami. "Ale przede wszystkim będzie strach!" - zapowiadają organizatorzy.
Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni, który związany jest z historia Zamku w Bojnicach. W tym roku nazwa głównego przedstawienia nosi tytuł: MARTWE NIEWIASTY - szykuje się wesele, jakiego na zamku jeszcze nie było!
Ceny biletów: dorośli = 10 , dzieci od 6 do 18 lat = 5,5 a dzieci od 3 do 6 lat 3 . 

Międzynarodowy Festiwal Duchów i Zjaw w Zamku BojnickimMiędzynarodowy Festiwal Duchów i Zjaw w Zamku Bojnickim Fot. materiały prasowe

***

Zamek Bojnicki należy do najładniejszych, najstarszych i najczęściej odwiedzanych zamków nie tylko na Słowacji, ale także w Europie Środkowej. Przypomina te z filmów Disneya lub znad Loary. Zwiedzającym, oprócz wzruszającej historii, oferuje mnóstwo atrakcji oraz imprez podczas całego roku. W pobliżu bajkowego zamku znajduje się ogród zoologiczny oraz kompleks basenów termalnych, gdzie mogą Państwo wypocząć i spędzić niezapomniane dni swojego wypoczynku na Słowacji. Polecamy także spacer po miejscowym parku uzdrowiskowym.

Więcej o: