Majówka 2015 w Polsce: Jedź do Poznania - będzie za pół ceny już po raz ósmy [CENY, PROGRAM, NOWOŚCI]

Taniej i ciekawiej - tak ma wyglądać majówka w stolicy Wielkopolski za sprawą ósmej już edycji akcji „Poznań za pół ceny”. 2 i 3 maja na turystów czekać będzie blisko 190 atrakcji w cenach obniżonych o 50%.

„Poznań za pół ceny” jest organizowany przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. To wyjątkowy weekend, kiedy na turystów czeka w Poznaniu i jego okolicach około 190 miejsc, w których za usługi turystyczne zapłacimy połowę mniej.
I tak, ceny w hostelach zaczynają się już od 30 zł, a za dwuosobowy pokój w czterogwiazdkowym hotelu zapłacimy 130 zł.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszy się oferta kulinarna. Ta jest wyjątkowo bogata, możemy wybierać spośród ok. 80 restauracji i spróbować kuchni całego świata.

Rejsy statkami po Warcie, spływy tratwami i kajakami

Imponująco wygląda program turystyczny, w którym wiele nowości i atrakcji niewidzianych w Poznaniu od lat. - W tym roku wracamy symbolicznie nad Wartę. W czasie akcji będziemy mogli skorzystać z rejsów trzema statkami oraz spływów na tratwach i kajakach - zapowiada Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Podróżować w promocyjnej cenie będziemy mogli po Poznaniu jeszcze zabytkowymi autobusami, meleksami, samochodami do wynajęcia czy drezynami do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Kilkanaście tematycznych wycieczek po Poznaniu i okolicach

Do tego organizatorzy dokładają kilkanaście tematycznych wycieczek, także po angielsku czy niemiecku. Dodatkowo dla turystów otwarty będzie INEA Stadion, Stary Browar, Zamek Cesarski, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Wycieczkowe Browarów Lech.
Tradycyjnie na nudę nie będą narzekać miłośnicy fortyfikacji. Zobaczą Fort III, Va, także trudno dostępny na co dzień bunkier przeciwatomowy Prezydenta Poznania czy normalnie zamknięty blokhauz Bastionu IV usytuowany w Parku Marcinkowskiego.
Wyjątkową ofertę przygotowała Brama Poznania, która nie tylko oferuje bilety za pół ceny, ale i wiele innych atrakcji na Ostrowie Tumski i Śródce.
Poznańskie muzea za pół ceny
Za pół ceny zwiedzimy też poznańskie muzea czy no nowo otwarty zabytkowy fotoplastykon. Po raz pierwszy specjalną ofertę koncertową przygotowały poznańskie kluby: Blue Note i Oczy.
Taniej wybierzemy się też do parków wodnych, linowych, zoo, palmiarni, na bowling, ściany wspinaczkowe, treningi sztuk walki, tenis, bowling, SPA, salony masażu, groty solne i do wielu innych miejsc.

Nowości 2015: gra „escape the room” i poznańskie legendy w 6D

Z nowości warto wymienić Mind Escape, czyli grę typu „escape the room”. Uczestnicy zostają zamknięci w specjalnym pokoju, z którego muszą się wydostać w ciągu godziny. Miłośników legend może zainteresować nowe miejsce przy ul. Wronieckiej - „Blubry - poznańskie legendy 6D”.
Pełen program dostępny jest na stronie www.poznanzapolceny.pl. Pierwszy „Poznań za pół ceny” odbył się w 2008 r. i od tego czasu gromadzi coraz więcej turystów oraz atrakcji. W 2014 r. z ofert skorzystało ok. 80 tysięcy osób, które wydały w czasie trwania akcji 2,3 mln zł. Pomysł znalazł także naśladowców w ponad 30 miastach w Polsce.

Więcej o: