Przełom Renu. Największy wodospad w Europie

Znad potężnego wodospadu, spośród wzburzonej wody wystaje skała. To na niej znajdziecie najlepszy punkt widokowy - bliżej największego wodospadu Europy już być nie można!

Wodospad na Renie, nazywany także Przełomem Renu (Rheinfall) to największy wodospad w Europie i zarazem jedna z największych atrakcji przyrodniczych całego regionu. Usytuowany jest w pobliżu miejscowości Szafuza, szerokość jego kaskady sięga ponad 150 metrów, a woda spada w dół z wysokości 150 metrów. W ciągu sekundu przepływa tu niemalże 700 tysięcy litrów wody. Nad wodospadem wznoszą się dwa potężne zamki: Laufen i Worth. W okolicy jest też parę punktów widokowych, jeden z nich położony jest tuż nad przełomem na skale, która zdaje się zanikać na tle kłębiącej się przy spadku wody.

Przełom RenuPrzełom Renu Fot. BEAT MUELLER/ Switzerland Tourism

Oprócz podziwiania wodospadu, można wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową wzdłuż Renu. Okolica jest piękna, wodospad leży między Schwarzwaldem i Jeziorem Bodeńskim. Jeden ze szlaków pieszych (ViaRhenana) prowadzi przez Szafuzę (Shaffhausen), nad którym góruje twierdza Munot, do Rheinau, miasteczka z pięknym średniowiecznym centrum historycznym.

Więcej o: