Rzucili prace, zbudowali miniaturowy dom i ruszyli nim w świat. Oto Jenna i Guillaume, i ich historia jak z bajki [ZDJĘCIA]

Pewnego dnia doszli do wniosku, że mają dosyć życia opartego na posiadaniu i wiecznym stresie o pieniądze. Natknęli się na projekt miniaturowych drewnianych domków, zbudowali swój, wyposażyli go w koła i ruszyli w świat.

Oto bohaterowie tej historii: Guillame, fotograf, Jenna, zajmująca się pisaniem, miniaturowy domek, kilometry dróg oraz pies. Wcale nie tak bardzo dawno temu Guillaume i Jenna zauważyli, że żyją nie swoim życiem, obciążeni opłatami za wynajem, mnóstwem rzeczy, które posiadają, długiem i pracą, która wspiera tego rodzaju styl życia. Już byli przekonani, że to koniec, że Jenna nigdy nie będzie pisać, a Guillaume nigdy nie będzie robił zdjęć, kiedy natknęli się na projekty miniaturowych domków firmy Tiny House . Nie zastanawiali się długo, postanowili zbudować jeden tylko dla siebie i rzucili prace (Jenna asystentki prezesa w studio filmowym, Guillaume inżyniera w firmie produkującej motocykle). Plan był taki:

1) Zbudować dom,

2) Podróżować przez Stany Zjednoczone (z których pochodzą) przez rok,

3) Udokumentować alternatywne style życia ludzi, których spotkają po drodze.

Jenna miała oczywiście wszystko opisywać, a Guillaume, dokumentować na zdjęciach. Pies po prostu był.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ MAŁEGO DOMKU JENNY I GUILLAUME >>

Postawili domek bez żadnego doświadczenia w budownictwie i z podejściem, że wszystkiego nauczą się w trakcie budowy. Konstruowanie nowej siedziby dało im do myślenia i zaczęli się zastanawiać nad ideą "domu" w ogóle. Po wielu błędach, niejednej porażce i wielu życiowych lekcjach ruszyli przed siebie w jedynym w swoim rodzaju malutkim domku na kółkach.

W trakcie 6 miesięcy podróży i ponad 16 tysiącach kilometrów, które mają już za sobą, poznali podobnych sobie ludzi, którzy zbudowali sobie własne malutkie domy: na kółkach, na drzewach, na wodzie, inne na kształt mongolskich jurt. Zgodnie z planem, Guillaume i Jenna uwiecznili je w swoich zdjęciach i opowieściach, które umieścili na swojej stronie internetowej . Tam też możecie zobaczyć, na jakim etapie podróży są obecnie.

Koło się zatacza i  świat zaczyna pisać także o nich .

Więcej o: