Który naród pije najwięcej podczas urlopu? Które miejsce w rankingu zajęli Polacy? [zoover.pl]

Zoover zdradza wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 4000 turystów. Który naród wypija najwięcej i ile szklanek alkoholu dziennie oznacza dużo? Gdzie pijani turyści najbardziej dają w kość tym, którzy podczas urlopu chcieliby odpocząć? I gdzie w tym wszystkim są Polacy. Zobaczcie wyniki ankiety.

Polacy na wakacjach piją średnio tylko 3 szklanki alkoholu dziennie, ale stanowią największą grupę pijących bardzo dużo. Na wakacjach alkoholu najbardziej nadużywają Belgowie - tak wynika z ogólnoeuropejskiej ankiety przeprowadzonej na 4000 turystów przez portal Zoover.

Średnia trzech szklanek alkoholu dziennie daje Polakom dziesiąte miejsce w rankingu urlopowiczów z Europy pod względem spożycia alkoholu. Jednak to Polacy stanowią największą grupę pijących bardzo dużo, spożywających ponad 10 szklanek na dzień. Polacy piją poniżej średniej. 39% Polaków twierdzi, że poprzestaje dziennie na 1 szklance lub mniej, a 23% pije od 1 do 3 szklanek na dzień. 13% ankietowanych z Polski odpowiedziało, że pije ponad 10 szklanek dziennie. 8% zaznaczyło, że nie wie, ile alkoholu pije. Na podstawie tych odpowiedzi Polacy piją najwięcej alkoholu podczas urlopu. W żadnym innym kraju grupa pijących bardzo dużo nie jest tak liczna.

Belgowie liderem w rankingu

Statystycznie to Belgowie piją najwięcej na wakacjach. 3,73 szklanki alkoholu dziennie daje im pierwsze miejsce przed Duńczykami, którzy z wynikiem 3,72 szklanki na dzień depczą im po piętach. Anglicy uplasowali się na trzecim miejscu. Włosi uważają się za najostrożniejszych w spożyciu alkoholu podczas urlopu.

Pijani turyści stanowią prawdziwą udrękę na Ibizie. Urlopowicze najbardziej skarżą się na pijanych turystów na wyspie. Szczególnie Sant Antoni, gdzie przyjeżdża dużo młodzieży z Anglii, w ocenach ankietowanych jest wymieniane jako miejsce, gdzie jest najwięcej pijanych. Prawie 5% ocen dotyczących Sant Antoni dotyczy dokuczliwych turystów, którzy za dużo piją.

Także w opiniach dotyczących Majorki często wspomina się o pijanych imprezowiczach.

Wino popularniejsze niż piwo

Wino jest najpopularniejszym trunkiem spożywanym na wakacjach. 36% ankietowanych pije właśnie wino, a 31% wybiera piwo. Koktajle i drinki też są popularne.

Najczęściej wybierany napój alkoholowy:

Ankieta/ Fot. materiały prasowe Zoover.pl

Więcej informacji na temat ankiety można znaleźć na stronie zoover.pl

Więcej o: