Morskie Oko w zestawieniu 5 najpiękniejszych jezior świata The Wall Street Journal

Przeczytaj, co zdecydowało o umieszczeniu polskiego jeziora na liście pięciu najpiękniejszych jezior świata

The Wall Street Journal opublikowało niedawno ranking pięciu najpiękniejszych jezior na świecie, a wśród nich znalazło się polskie Morskie Oko. "Położone na granicy Polski i Słowacji Tatry, najwyższe pasmo Karpat, poprzetykane są przeźroczystymi, górskimi jeziorami. Najpiękniejsze i zarazem największe z nich, Morskie Oko, znajduje się po polskiej stronie zielono-niebieskiej doliny. Zimą skute lodem, latem odwiedzane jest przez stada kozic żywiące się delikatną florą porastającą jego brzegi. Rozpadające się górskie chaty na zboczu Rys, w tym jedna należąca do Stanisława Staszica, wychodzą na jezioro i są punktem startu dla wielu górskich wycieczek" - napisali dziennikarze The Wall Street Journal.

Morskie Oko wystąpiło obok Jeziora Powell na rzece Kolorado (USA), Jeziora Nakaru (Kenia), Jezior Saimaa (Finlandia) oraz Jeziora w Lucernie (Szwajcaria).

Najpopularniejsze aparaty cyfrowe w Okazje.info - lipiec 2014 Samsung WB110 czarny 0 opinii Panasonic Lumix DMC-FZ200 1 opinia Sony Cyber-shot DSC-HX50 czarny 3 opinie Zobacz inne aparaty cyfrowe w

Więcej o: