Kolorowe Sao Paulo. Nie uwierzycie, jak pięknie może wyglądać miasto, kiedy mieszkańcy pomalują je razem

Szare, betonowe miasto. Bez znaków charakterystycznych. A jednak, jest w nim coś wyjątkowego. Sao Paulo to miasto sztuki ulicznej. Teraz pomalować może je każdy.

Nowa inicjatywa Color+City zapewnia chętnym wolne przestrzenie. Na stronie projektu można się zgłosić ze ścianą, murem, budynkiem do dyspozycji. Strona wynajmuje miejsce zarówno lokalnym artystom, jak i zwykłym mieszkańcom okolicy. Razem tworzą sztukę uliczną i jednocześnie tworzą swoje miasto.

Inicjatywa cieszy się dużym powodzeniem i rozprzestrzeniła się już do innych miast Brazylii, jak też Stanów Zjednoczonych i Europy.

Nie dość, że Color+City sprzyja integracji mieszkańców, to jeszcze dzięki projektowi mogą oni przyczynić się do upiększenia Sao Paulo i jednocześnie sprawić, by było mniej anonimowe, bardziej ich własne. Idea jest zacna i mamy nadzieję, że wkrótce dotrze do nas, w nasze szare, postkomunistyczne osiedla.

Zobacz filmik promujący Color+City:

 

Czy chcielibyście, żeby taka inicjatywa powstała również w Waszym mieście? Czy uważacie, że Polskie miasta są na to gotowe? Czekamy na Wasze komentarze!

Więcej o: