Optymistyczne statystyki: Brytyjczycy kochają Polskę. Ale czy na pewno?

Polska znalazła się wśród dziesięciu najczęściej odwiedzanych krajów przez obywateli Wielkiej Brytanii. Jest jednak mały haczyk.

Według danych urzędu statystycznego Wiekiej Brytanii, Polska dostała się do dziesiątki najczęściej odwiedzanych państw przez mieszkańców Wysp. Po raz pierwszy Polska zajmuje miejsce u boku Hiszpanii, Francji i Stanów Zjednoczonych. W zeszłym roku nasz kraj odwiedziło 1,7 mln osób z obywatelstwem Wielkiej Brytanii. Jednak, jak podaje telegraph.co.uk , 70% pojechało do Polski, żeby odwiedzić swoje rodziny i przyjaciół, a tylko 20% w celach turystycznych, 7% zaś w celach biznesowych.

Tego wyniku nie zawdzięczamy zatem rozrastającej się infrastrukturze turystycznej ani atrakcjom, jakie oferuje nasz kraj, a wpływowi polskich imigrantów. "Przepchnęli" oni Polskę w statystykach najchętniej odwiedzanych krajów i dzięki temu zajęła tak wysokie miejsce.

Działa to również w drugą stronę. Polska była w czołówce narodów przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku 1,4 miliona Polaków przyjechało na Wyspy, z czego tylko 14% z nich to byli turyści. Cztery na dziesięć osób odwiedzały rodziny i przyjaciół, a 42% pojechało w interesach.

Więcej o: