Według danych serwisu hotele.pl na Wielkanoc najczęściej wybieramy pobyty w ośrodkach o standardzie trzygwiazdkowym, w pakietach trzy- i czterodniowych z pełnym wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami zapewnianymi przez hotele i pensjonaty. Dużym powodzeniem podczas świątecznych wyjazdów cieszą się obiekty z basenem lub strefą relaksu lub SPA.
- Druga połowa kwietnia to czas, kiedy chcemy po zimie złapać kilka dni odpoczynku. Wypadające w tym czasie wolne, świąteczne dni to doskonały moment na taki wyjazd, o czym świadczy szybko zmniejszająca się dostępność miejsc w najpopularniejszych okolicach. Na przykład w Zakopanym czy nad morzem bardziej atrakcyjne oferty zostały już w dużej mierze sprzedane - mówi Kinga Fromlewicz z hotele.pl
Okazuje się, że wyjeżdżając chcemy mieć zorganizowany czas. Największą popularnością cieszą się oferty, które w ramach pakietów pobytowych proponują wiele dodatkowych atrakcji: szukanie zajączka, przejazd powozem na święcenie pokarmów czy wspólne malowanie pisanek i dekorowanie bab wielkanocnych. Wiele hoteli nie zapomina o dzieciach - czekają tam na nie pokoje zabaw i opieka animatora. Wieczorem goście mogą zebrać się przy ognisku podczas wieczorów regionalnych połączonych z występami lokalnych grup artystycznych. Hotele, które dysponują basenem, organizują bitwy wodne w Lany Poniedziałek.
Według danych hotele.pl, w tym roku najczęściej na Wielkanoc wybieramy się do Trójmiasta, na Warmię i Mazury, do Zakopanego, ale też do Ciechocinka i Polanicy Zdrój .
Planując trzydniowy pobyt pakietowy z bogatym programem atrakcji dodatkowych w większych hotelach trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1000 zł (pobyt 2 osób), czy około 2000 za rodzinę z dzieckiem (w zależności od wieku dziecka naliczane są rabaty). W popularnym w tym roku Ciechocinku w pensjonatach można znaleźć oferty od 100 zł za osobę za dobę.