IQLANDIA - pierwsze centrum nauki w Czechach czeka na Polaków. A w środku - planetarium 3D i wystawa seksu

Nowoczesne centrum nauki IQLANDIA w Libercu na północy Czech otworzyło pod koniec marca swe podwoje dla pierwszych gości. Do głównych atrakcji należał jedyny w Czechach humanoidalny robot Thespian, wystawa Seksmisja i Planetarium 3D. Na turystów czeka tu ponad czterysta interaktywnych eksponatów umieszczonych na powierzchni 10 tysięcy m2.

Czeskie centrum nauki czeka na Polaków

Centrum nauki zaprasza także gości z Polski - opisy wszystkich eksponatów i broszury informacyjne są po polsku. Projekcje 3D w Planetarium i Science Show odbywają się między innymi w języku polskim.

Jedno z najnowocześniejszych planetariów na świecie

Umieszczone na samym szczycie budynku Planetarium 3D należy do najnowocześniejszych na świecie. Widzowie mogą przemierzyć cały Układ Słoneczny, śledzić rozwój życia na Ziemi i przekonać się, jak cudowne jest niebo nocą.

Wystawa Seksmisja dla dorosłych i dzieci

Wystawa Seksmisja wzbudzała wielkie emocje jeszcze na długo przed otwarciem, jest to bowiem największa wystawa tego rodzaju w Europie, odpowiadająca na wszystkie pytania związane z dojrzewaniem i seksem. Zapoznamy się tu z procesem powstawania życia, rozwojem człowieka od narodzin aż do dojrzałości płciowej, zasadami zdrowego i udanego seksu. Wystawa została przygotowana we współpracy z seksuologami i psychologami dziecięcymi, jest dostępna dla zwiedzających w wieku od 12 lat lub młodszych w towarzystwie rodziców.

Ceny:

Bilet dla dziecka (poniżej 3-15 lat): 120 CZK (wystawa), 60 CZK (planetarium), 160 CZK (wystawa + planetarium)

Bilet dla dorosłego : 230 CZK (wystawa), 90 CZK (planetarium), 290 CZK (wystawa + planetarium)

Bilet rodzinny (dwoje dorosłych + dwoje dzieci): 590 CZK (wystawa), 290 CZK (planetarium), 790 CZK (ok. 118 PLN, wystawa + planetarium)

Więcej informacji na stronie: www.iqlandia.cz

Więcej o: