Jak kupić tani bilet lotniczy? 10 zasad [INFOGRAFIKA]

Podpowiadamy, jak kupować, żeby nie przepłacać. Wyszukiwanie tanich biletów lotniczych to wbrew pozorom wcale nie jakaś straszna tajemnica. Stosuj się do poniższych zasad i lataj tanio!

1. Nie na ostatnią chwilę

Bilety lotnicze zwykle drożeją wprost proporcjonalnie do zbliżającego się terminu lotu. staraj się kupić bilet z jak największym wyprzedzeniem.

2. W dwie strony

Kupując bilet w jedną stronę, kupuj od razu również bilet powrotny w tych samych liniach lotniczych.

3. "Sunday Rule"

To zasada mówiąca o tym, że jeśli pobyt w miejscu docelowym uwzględnia noc z soboty na niedzielę, cena jest zwykle niższa.

4. Dłuższy pobyt

Korzystne ceny dotyczą również pobytów kilkudniowych, jeśli więc możesz zaplanować swój wyjazd w taki sposób, zaoszczędzisz.

5. Ten sam przewoźnik

Bilety w obie strony kupuj w tych samych liniach lotniczych. Kupienie tylko jednego biletu u przewoźnika i zmiana na powrót podwyższy koszty.

6. Leć bezpośrednio

Owszem, przesiadki mogą oznaczać oszczędność, ale ta sama trasa bezpośrednio w dobrej ofercie cenowej może okazać się znacznie lepsza.

7. Kupuj od razu po rezerwacji

Nie zwlekaj z wykupem rezerwacji, bo cena jest gwarantowana zwykle dopiero po uregulowaniu należności.

8. Korzystaj z promocji

Sprawdzaj oferty promocyjne, nawet jeśli jesteś ich wrogiem w sklepach na co dzień - w branży lotniczej naprawdę oznaczają ogromne oszczędności na cenie biletu.

9. Karty lojalnościowe

Jeśli korzystasz z usług danego przewoźnika często, zainteresuj się kartami lojalnościowymi - dają wiele profitów.

10. Bądź elastyczny

Sprawdzaj okoliczne daty (+/- 1, 2, 3 dni) preferowanego terminu podróży - ceny dzień po dniu mogą się znacząco od siebie różnić.

Źródło: Pansamolocik.pl

embed

Źródło: Pansamolocik.pl

Więcej o: