Linie lotnicze Emirates znowu rekrutują personel w Polsce. I zdradzają, czego można się spodziewać podczas rozmowy

"Jak odmówisz nietrzeźwemu pasażerowi podania alkoholu?" - między innymi takie pytanie będzie można usłyszeć podczas najbliższej (8 lutego) prowadzonej w Polsce rekrutacji załogi Emirates. W tej chwili na pokładach Emirates pracuje już ok. 400 Polaków.

Kto ma szanse na pracę w Emirates?

Linie Emirates poszukują osób, które mają ukończone 21 lat, biegle znają język angielski w mowie i piśmie, mają co najmniej średnie wykształcenie i odpowiedni wzrost (pozwalający sięgnąć na wysokość 212 cm). Tyle suche wymogi.

Alison Ward, Wiceprezes Emirates ds. Rekrutacji zdradziła dodatkowo, jak po spełnieniu powyższych kryteriów, można zwiększyć swoje szanse na sukces. Klucz to wcale nie łut szczęścia, a dobre przygotowanie do spotkania z rekruterami. - Proces rekrutacji personelu pokładowego dzielony jest na etapy, a podczas każdego z nich na kandydatów czekają inne wyzwania. Oceniamy przede wszystkim znajomość języka angielskiego, umiejętność pracy w grupach, zdolność do przystosowania się do nowego otoczenia, dynamikę działania pod presją czasu, a także nastawienie do pracy i innych osób - powiedziała Ward.

Zadanie w parach, test językowy, trudny pasażer

Pierwszy etap rekrutacji to praca w kilkunastoosobowych grupach, których członkowie dyskutują na konkretny temat, a następnie prezentują przed rekruterami wspólne stanowisko. Drugim popularnym zadaniem jest praca w parach, która polega na zebraniu od współrozmówcy informacji na dany temat, np. jego ulubionego miasta czy filmu, i zrelacjonowania ich przed komisją. W tym momencie odbywa się pierwszy etap selekcji kandydatów (Ward radzi, by przygotować się do tego zadania ćwicząc przed lustrem sztukę argumentacji i prezentacji swoich opinii czy też przeprowadzając "wywiad" z domownikiem).

Następnym wyzwaniem jest test z języka angielskiego, który składa się z trzech części: testu wyboru, czytania ze zrozumieniem oraz eseju. Dodatkowym atutem może być znajomość typowo lotniczego słownictwa.

Osoby, które pomyślnie przejdą test językowy, zapraszane są do kolejnego zadania w grupach. Jest to etap, który sprawdza umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach, a także zdolność do znajdowania optymalnych rozwiązań przy zachowaniu najwyższej jakości obsługi klienta. Rekruterzy mogą więc zapytać o to, jak powinien zachować się członek personelu pokładowego w stosunku do pasażera, który wbrew zakazowi zapalił papierosa albo gdy zabraknie dla niego wybranego gorącego posiłku.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą przez wszystkie powyższe etapy, zostaną zaproszeni na finalną rozmowę kwalifikacyjną. "Czym według Ciebie jest doskonały serwis? Jak odmówisz nietrzeźwemu pasażerowi podania alkoholu? Jak poradziłeś/aś sobie w trudnej sytuacji, która ci się ostatnio przytrafiła?" -takiego typu pytań można spodziewać się podczas bezpośredniej rozmowy z osobą rekrutującą.

- Przed spotkaniem warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat Emirates - wartościami, jakimi się kierujemy, celami, do których dążymy, a także informacjami dotyczącymi naszych operacji. Taka wiedza z pewnością przybliża osiągnięcie sukcesu - dodaje Alison Ward.

Co jeszcze?

Oczywiście bardzo ważny jest wygląd, bo pracownicy załogi to wizytówka firmy. Świeżo i promiennie trzeba wyglądać nawet po 15 godzinach lotu.

Przed wyjściem z domu na spotkanie rekrutacyjne należy pamiętać o zabraniu CV w języku angielskim, a także aktualnego zdjęcia.

Co jeśli się uda? Emirates obiecuje pracę "gwarantującą konkurencyjne wynagrodzenie i ułatwiającą poznawanie świata dzięki corocznie przyznawanym biletom lotniczym, bogatym świadczeniom urlopowym oraz zniżkom na podróże".

Gdzie i kiedy?

Najbliższy Dzień Otwarty w Polsce Emirates zaplanowały na 8 lutego (godzina 9:00, Hotel Sofitel Wrocław Stare Miasto, ul. Św. Mikołaja 67).

W ubiegłym roku linie Emirates przeprowadziły w sumie 11 spotkań rekrutacyjnych w największych miastach w Polsce. Każde z nich cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Czy chciałbyś/abyś pracować na pokładzie linii lotniczych Emirates?