Warunki narciarskie w Czechach: w Karkonoszach wreszcie śnieg

Słońce, śnieg i intensywnie pracujące armatki śnieżne - na taki widok ośrodek Eerna hora w czeskich Karkonoszach czekał ponad dwa tygodnie

Od soboty, kiedy temperatury spadły poniżej zera, we wszystkich ośrodkach narciarskich kompleksu Eerna hora - Pec pracują pełną parą armatki śnieżne. Narciarze mogą więc oczekiwać dobrych warunków na tutejszych trasach zjazdowych.

W pięciu ośrodkach należących do kompleksu Eerna hora - Pec (na Eernej horze, w Pecu pod Śnieżką, Eernym Dole, Velkej ?pie i Svobodzie nad Upą) narciarze mają aktualnie do dyspozycji 16 km tras zjazdowych na jeden skipass. Ceny nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym sezonem. Na narciarzy czekają także korzystne pakiety rodzinne z 50-procentowymi zniżkami dla dzieci i juniorów http://www.skiResort.cz).

Zapraszamy do zaglądania na stronę http://zima.czechtourism.com - do niedzieli 19 stycznia 2014 r. można wygrać 6 skipasów Cerna Hora - Pec.

W pozostałych ośrodkach karkonoskich termometry wskazują dziś od zera do minus siedmiu stopni, leży do 50 cm śniegu.

W Jesionikach najlepsze warunki panują w ośrodku Praded. Leży tu do 85 cm puszystego śniegu, temperatura wynosi minus 5 stopni, działają 3 wyciągi

Aktualne informacje o warunkach narciarskich można znaleźć na stronie www.holidayinfo.cz .

Więcej o: