Najbardziej nietypowe propozycje sylwestrowe 2013/2014 [SYLWESTER LAST MINUTE]

Taka noc zdarza się tylko raz w roku, warto więc sprawić, by była niezapomniana. Jeżeli bale i domówki już wam się znudziły, możecie przywitać Nowy Rok niestandardowo. Np. z rycerzami, na stadionie albo pod wodą.

Sylwester w Zakopanem z góralami

Dla tych, którym w duszy gra góralska muzyka, dobrym pomysłem na spędzenie ostatniej nocy w roku może być "sylwester ze zbójnikami" w Zakopanem. Co roku na polanie na Gubałówce odbywa się tam impreza plenerowa. Organizatorzy oferują muzykę na żywo, parkiet do tańczenia, ciepłe jedzenie i napoje. Wszystkich chętnych czeka nauka góralskich tańców, nie zabraknie również opowieści o Janosiku. O północy na tle Giewontu rozbłysną fajerwerki. Za tę ogromną dawkę folkloru zapłacicie 195 zł od osoby.

Sylwester w Gniewie z rycerzami

Aby poczuć królewski klimat, warto się wybrać na zamek w Gniewie. W programie wiele atrakcji: spacer z pochodniami, pokaz walk rycerskich, spotkanie z duchami i wizyta w Izbie Tortur. Menu przygotowali nadworni kucharze. Na bal w historycznych wnętrzach pięknego zamku trzeba jednak wysupłać ok. 400-500 zł od osoby.

Sylwester z kibicami na boisku PGE Arena

Dla wszystkich, którzy od rywalizacji na miecze wolą tę na boisku, specjalną ofertę przygotowała PGE Arena. Najpiękniejszy stadion EURO 2012 proponuje zabawę w strefie VIP, z widokiem na murawę. Organizatorzy obiecują muzykę na żywo, drinki i bufet. Koszt zabawy to 350 zł od osoby.

Sylwester w pociągu

2013 rok można też pożegnać w jadącym pociągu. I to całkiem celowo. Taką atrakcję przygotowało po raz siódmy Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Krakowa. W tym roku szyny zaprowadzą kolejowych imprezowiczów do Zakopanego, gdzie o północy pasażerowie przywitają Nowy Rok. Nie zabraknie muzyki, szampana i świetnej zabawy w roztańczonych wagonach.

Sylwester leniwy na Kaszubach

Osoby, które na koniec roku chciałyby wreszcie zwolnić tempo, powinny wybrać się do miejscowości Pomlewo na Kaszubach. Tam czeka ich świętowanie w rodzinnej atmosferze z dala od zgiełku miasta. Przywitanie Nowego Roku odbędzie się w plenerze, bez tradycyjnego balu z tańcami, za to z dużą dawką wypoczynku, relaksu i wyciszenia. Cena pobytu - 690 zł od osoby.

Sylwester pod ziemią - w kopalni soli w Bochni

Można też wybrać się pod ziemię. To propozycja dla tych, którzy chcą spędzić wyjątkowy czas w białej solnej scenerii, zwiedzając średniowieczne podziemia kopalni w Bochni. Winda, która zjedzie 250 metrów pod ziemię, posłuży jako wehikuł czasu, przenosząc gości do niezwykłego miejsca w którym niegdyś sól była równie cenna jak złoto. Koszt imprezy to 380 zł od osoby.

Sylwester w termach w Bojnicach (Słowacja)

Sylwestrowy luksus to oferta Kurortu Wód Termalnych w słowackich Bojnicach. Gorące źródła pod gołym niebem, jacuzzi, zabiegi lecznicze, do tego lampka szampana i pokaz fajerwerków wśród ośnieżonych gór. Tydzień w bojnickich termach to koszt 955 zł. W cenę wliczone jest zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Sylwester w aquaparku Tropical Islands

W wodzie można wypocząć po sylwestrowej zabawie, ale i w trakcie. Wizyta w Tropical Island pod Berlinem, największym w Europie tropikalnym parku rozrywki, z lazurową laguną i piaszczystą plażą, to pomysł na połączenie hucznej zabawy i relaksu. W samym środku zimy zaznasz tropikalnego lata!