Południowy Tyrol - co się dzieje przed feriami? [NARTY W DOLOMITACH]

W Południowym Tyrolu sezon zimowy 2013/2014 już rozpoczęty: ośrodki narciarskie czynne, działają też wszystkie wyciągi i trasy. I choć do polskich ferii zimowych zostało jeszcze trochę czasu, wiele osób wyjeżdża już teraz - na ostatnią chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia, na przerwę świąteczno-noworoczną lub początek stycznia. Powodem wyjazdów przed i po tzw. high-season, to nie tylko ceny zakwaterowania czy skipassów, lecz po prostu spokój i mniejszy tłok na stokach. Dla wszystkich ?wcześniaków? przygotowaliśmy kilka sugestii dokąd się udać, co zobaczyć i z jakich promocji skorzystać.

Grudzień 2013 w Południowym Tyrolu

Od początku grudnia na rynkach południowotyrolskich miasteczek stoją świąteczne jarmarki . Przez ponad miesiąc będą utrzymywać magiczny świąteczny klimat. Każdy, kto zdecydował się na wyjazd świąteczny w Dolomity, może je zobaczyć, odwiedzając Bolzano/Bozen, Merano/Meran, Bressanone/Brixen czy Brunico/Bruneck, a przy okazji spróbować lokalnych specjałów. 27 grudnia całą rodziną warto się wybrać na "Christmas on Ice" , czyli pokaz łyżwiarski w Selva Gardena.

Styczeń 2014 w Południowym Tyrolu

Każdy, kto na początku stycznia odwiedzi okolice Dobbiaco/Toblach, będzie miał okazję obejrzeć Dolomity z góry. Jak co roku odbędzie się tam Festiwal Balonów , którego program obejmuje kilka godzin interesujących zajęć, w tym montowanie balonu, główną atrakcję, czyli lot, a następnie jego składanie. Sam lot trwa około jednej godziny w zależności od wiatru i warunków pogodowych. Dla tych którzy boją się wysokości, pozostaje oglądanie pokazów i wyścigów.

http://www.balloonfestival.it/en/

W połowie stycznia odbędzie się 24. Festiwal Śniegu , składający się z dwóch części. Pierwsza będzie miała miejsce w San Candido/Innichen w dniach 8-10 stycznia, druga w San Vigilio/St. Vigil (13-15.01.2014). Będzie można obejrzeć pokazy rzeźbienia w lodzie i zobaczyć jak artyści z różnych krajów przemieniają 3 metry sześcienne bryły lodu w piękne rzeźby.

http://www.snow-festival.com

Następnego dnia (16. stycznia), niedaleko, bo w Alpe di Siusi/Seiser Alm, odbywa się Moonlight Classic - jedyny w swoim rodzaju, nocny wyścig narciarstwa biegowego. Narciarze biegną jedynie przy blasku księżyca i pochodni. Start i meta znajdują się w Compaccio/Compatsch, a trasa - w zależności od wyboru poziomu trudności - ma 15 albo 30 km i jest dostępna wyłącznie w technice klasycznej. Wyścig rozpoczyna się o godz. 20:00 i trwa ok. 2 godzin. Na zakończenie odbywają się pokazy ognia, nie brakuje też muzyki i lokalnych potraw.

Na koniec proponujemy coś dla fanów łączenia nart z tematyką kulinarną. W słynącym z filozofii gourmet ośrodku Alta Badia, w ramach całosezonowego projektu "A taste for skiing", odbędą się zawody Chef's Cup . Od 19 do 24 stycznia 2014 roku będą ze sobą współzawodniczyć najbardziej uznani kucharze z Południowego Tyrolu - nie zabraknie pokazów kulinarnych, konkursów, wyścigów narciarskich czy lekcji gotowania i degustacji win.

Przykładowe promocje w Południowym Tyrolu przed feriami

Valle Isarco : np. tydzień w trzygwiazdkowym hotelu w Monte Cavallo/Rosskopf ze śniadaniem, skipassem i wyprawą na sanki od 299 euro za os.

www.sterzing.com/en/accommodation/offers

Gitschberg-Jochtal : np. tydzień rodzinny od 322 euro za os. (half-board, dzieci do lat 8 mieszkają za darmo, do 16 r.ż. maja 50% zniżki; dla dziecka do 5. roku życia skipass za darmo przy zakupie normalnego skipassu dla rodzica).

www.skigebiet-gitschberg-jochtal.com/en/accomodations-packages/packages.html

Alta Pusteria : tydzień Festiwalu Balonów, np. siedem dni ze śniadaniem + lot balonem od 431 euro/os.

www.three-peaks.info/alto-adige/alta-pusteria/winter/winter-offers/above-the-clouds-balloonweek.html

Alpe di Siusi: np. dla miłośników biegówek - 7 dni w 2-os. pokoju, skipass, 5-dniowa "opieka" trenerki i wspólne wyprawy od 1190 euro/pok.; dla rodziny: 7 dni, wyżywienie HB, pokój dla rodziców z dzieckiem (3-8), skipass od 1467 euro/pok.

www.alpedisiusi.info/en/interactive/holiday-packages.html

Więcej o: