Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny znajduje się na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Łatwo do niego trafić. Wystarczy wejść do parku alejką, która prowadzi od Żyrafy do bramy głównej zoo.

Latem zoo czynne jest od godz. 9 do 19. Kasy - przy bramie głównej i od strony ul. Złotej - sprzedają bilety do godz. 18. Pawilony zwierząt zamykane są kwadrans przed godz. 18. W tym czasie wiele zwierząt schodzi z wybiegów. Żeby je zobaczyć w czasie posiłku, najlepiej przyjść do zoo koło południa.

Bilety wstępu do zoo kosztują: 8 zł normalny i 4 zł ulgowy. Opiekun, który przyprowadzi 10-osobową wycieczkę dzieci, też zapłaci jak za bilet ulgowy.

Minizoo dla dzieci nie jest osobno biletowane. Na miejscu w automacie można kupić specjalną karmę dla zwierząt. Nie wolno jej podawać zwierzętom spoza minizoo.

Kotlinę Dinozaurów można zwiedzać każdego dnia, ale tylko w sobotę i niedzielę uruchamiana jest kaskada.

Samochód można zaparkować naprzeciw Żyrafy, po drugiej stronie ul. Chorzowskiej lub na parkingach przy ul. Złotej.

Niezmotoryzowani najszybciej dostaną się do zoo tramwajem. Na linii Katowice - Chorzów przez przystanek pod Żyrafą przejeżdżają w obie strony: 6, 16, 41, 11 i 23. Do bramy głównej zoo pozostaje 5-10 min spaceru parkową aleją.

Do zoo nie wolno wejść z psem ani żadnym innym zwierzęciem, żeby nie płoszyć mieszkańców ogrodu i nie roznosić zarazków.

Spacer po zoo trwa długo. Na terenie ogrodu można zjeść obiad w trzech barach lub kupić przekąskę w licznych kioskach. Żeby dziecko nie marudziło, przy bramie głównej warto wypożyczyć dla niego wózek. Kosztuje to 5 zł.

Więcej o: