Polacy pokochali weekendowe wyjazdy z rodziną. Najchętniej odwiedzimy Kraków i Zakopane

W trakcie najbliższych wakacji aż 73% Polaków planuje krótkie wyjazdy weekendowe z rodziną. Najpipularniejszym kierunkiem jest polskie wybrzeże. Za pokój w hotelu dla trzyosobowej rodziny z dzieckiem poniżej 12 roku życia Polacy są gotowi zapłacić od 100 do 150 zł.

Z badań ARC Rynek i Opinia, wykonanych na zlecenie serwisu HRS.pl, wynika, że w trakcie najbliższych wakacji Polacy będą spędzali weekendy podróżując po Polsce. Z badań wynika, że aż 73,5% z nas planuje soboty i niedziele spędzać z rodziną poza miejscem zamieszkania. - Liczba osób, które zadeklarowały chęć krótkich wakacyjnych wyjazdów weekendowych, świadczy o tym, że zmienia się trend na spędzanie czasu wolnego. Jeszcze kilka lat temu w letnie miesiące, w weekendy Polacy remontowali mieszkania, sprzątali, robili zakupy, a teraz coraz częściej myślą o sobie i wspólnym czasie z rodziną - mówi Łukasz Dąbrowski, Dyrektor Generalny HRS Polska.

Dokąd najchętniej i za ile?

Najczęściej ankietowani wybierali kierunek nad morze 20,8%, w góry chciało pojechać 14,8%, a na Mazury 14,2% badanych. Zakopane i Kraków to wciąż najpopularniejsze miasta, w których zamierzamy spędzać weekendy z rodziną.

Jeśli chodzi o nocleg w hotelu trzyosobowej rodziny z dzieckiem poniżej 12 roku życia, 36,7% z nas jest gotowych zapłacić od 51-100 zł, a 23% deklaruje możliwość wydania od 101-150 zł. Co ciekawe, mężczyźni byli gotowi zapłacić za nocleg rodziny więcej niż kobiety. Panowie średnio mogli wydać 122,5 zł, a panie 106,5 zł.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 24-29 maja br. na próbie 750 respondentów.

Więcej o: