Chcesz pracować na pokładzie samolotów Emirates? Znowu rusza rekrutacja personelu z Polski

Emirates, jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, organizują kolejne Dni Otwarte dla kandydatów na członków personelu pokładowego. Spotkania rekrutacyjne odbędą się w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Na najlepszych czeka bardzo ciekawa praca.

Emirates oferują obecnie loty do 133 miast w 77 krajach świata i ogłosiły już plany otwarcia kolejnych 6 nowych połączeń jeszcze w roku 2013. Właśnie w związku z dynamicznym rozwojem, w bieżącym roku linie planują zatrudnić aż 3800 nowych członków personelu pokładowego.

Podczas Dni Otwartych kandydaci na stanowiska członków personelu pokładowego będą mogli porozmawiać z przedstawicielami zespołu rekrutacyjnego o specyfice pracy na pokładzie samolotu, liniach Emirates jako pracodawcy, jak również o kosmopolitycznej metropolii jaką jest Dubaj, w którym kwaterowani są wszyscy członkowie załogi.

Kto ma szansę na pracę w Emirates?

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, dołączą do międzynarodowego zespołu ponad 16 tys. stewardes i stewardów z ponad 130 państw, do którego należy już 301 Polaków. W wyniku rekrutacji przeprowadzonej w roku 2012, przewoźnik zatrudnił 130 osób z Polski.

Szukamy przede wszystkim osób o szerokich horyzontach, przyjaznym usposobieniu, otwartych na poznawanie innych kultur i profesjonalnych - mówi Alison Ward, Wiceprezes Emirates ds. Rekrutacji. - Doceniamy zaangażowanie, pewność siebie, a także umiejętności interpersonalne i inicjatywę w wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom innych osób, tak ważną w obsłudze pasażerów - dodaje.

Od kandydatów wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz co najmniej średnie wykształcenie. Są też wymagania wiekowe - kandydaci w chwili przystąpienia do pracy w Emirates muszą mieć ukończone minimum 21 lat. Innym ważnym kryterium jest odpowiedni wzrost, umożliwiający osobie stojącej na palcach sięgnięcie na wysokość 212 cm, a także brak tatuaży, które mogłyby być widoczne podczas noszenia munduru. Na spotkanie rekrutacyjne należy przynieść ze sobą życiorys (CV) w języku angielskim oraz aktualne zdjęcie.

ZOBACZ TEŻ: Nie wystarczy ładnie wyglądać i podawać napoje [WYWIAD ZE STEWARDESĄ]

Przydatne w pracy może okazać się doświadczenie w obsłudze klienta, jednak wcześniejsza praca w charakterze członka personelu pokładowego linii lotniczej nie jest wymagana. Wszyscy nowi pracownicy przechodzą siedmiotygodniowy trening w ośrodku szkoleniowym Emirates Aviation College w Dubaju.

Co zrobić, by wziąć udział w rekrutacji?

Kandydatów zachęca się do wcześniejszej rejestracji na Dzień Otwarty poprzez stronę internetową www.emirates.com/careers , na której można również uzyskać dalsze informacje na temat możliwości rozwoju kariery w liniach Emirates.

Dni Otwarte Emirates - data i miejsce spotkań rekrutacyjnych:

Poznań: 21 maja, godzina 9:00, Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20

Warszawa: 25 maja, godzina 9:00, Hotel Marriott, al. Jerozolimskie 65/79

Gdańsk: 8 czerwca, godzina 9:00, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, ul. Jana Heweliusza 22

Wrocław: 13 czerwca, 9:00, Hotel Sofitel Wrocław Stare Miasto, ul. Św. Mikołaja 67

Czy chciałbyś/abyś pracować na pokładzie linii lotniczych Emirates?