Znajdź swój dom na Google Maps! Już prawie cała Polska w Street View

Panoramiczne zdjęcia, nie tylko dużych miast Polski, od wczoraj można oglądać z perspektywy przechodnia na Mapach Google. Są miasteczka, wioski, zabytki - niebawem będzie cała Polska. Wielka aktualizacja Google Street View to też wielka frajda i oczywiście szansa, by codzienną Polskę zobaczył szeroki świat.

- Zobaczyłam swój dom. I znajomych pijaków na drodze. Oni są wszędzie! - mówi moja redakcyjna koleżanka. Ja też natychmiast "wyklikałam" swój dom, bo odkąd na Mapach Google pojawiły się tysiące nowych panoramicznych zdjęć Polski, niemal każdy może obejrzeć swoją posiadłość z bliska. Wystarczy wyszukać interesujący nas punkt w Google Maps i maksymalnie go przybliżyć. Jedno kliknięcie i voila! Jesteśmy przy latarni morskiej w Kołobrzegu.

embed

Tym sposobem da się obejrzeć kilkaset miejscowości oraz ich atrakcje, w tym zabytki UNESCO. Niedawno do kolekcji fotografii Street View dołączyły m.in. Pałac w Nieborowie i Parowozowania w Wolsztynie.

Street View - o co tutaj chodzi?

Street View jest funkcją Google Maps i aplikacji Google Earth. Pozwala oglądać miejsca na świecie, które zostały wcześniej sfotografowane za pomocą specjalnych kamer zamontowanych na samochodach Google. Panoramy można oglądać całe - obraca się je o 360 stopni kliknięciami myszki.

Do tej pory w zasobach Google Maps znajdowały się zdjęcia głównych miast Polski: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska oraz paru kultowych miejsc i zabytków, takich jak molo w Sopocie, rynek w Kazimierzu Dolnym albo Krupówki. Na nowej, zaktualizowanej 23 kwietnia mapie Google, można zobaczyć kolejne sto atrakcji, wśród których znalazły się Zamek Królewski na Wawelu i kołobrzeska latarnia morska. Są muzea, stadiony, ogrody zoologiczne, parki, starówki, zamki, kościoły. Większość fotografii powstała zeszłego lata. Do końca maja 2013 roku w sieci ma się znaleźć cała Polska.

Oprócz Polski na Google Maps jest niemal cały świat. Nie tylko wielkie miasta i atrakcje "must see". Niedawno do galerii dołączyły wysokiej jakości fotografie m.in. Amazonki, Antarktydy, szwajcarskich Alp, Elbrusu, Kilimandżaro, Aconcagui i Wielkiej Rafy Koralowej.

Czy widziałaś/eś już swój dom na Google Street View?
Więcej o: