Majówkę zacznij w Poznaniu. W weekend będzie o połowę tańszy

28 i 29 kwietnia Poznań otwiera swoje podwoje dla turystów, którzy lubią zwiedzać dużo i tanio. W ostatni weekend kwietnia ponad stu partnerów akcji "Poznań za pół ceny" udostępni swoje atrakcje w cenie 50% niższej niż zwykle. To już szósta z rzędu inicjatywa stolicy Wielkopolski, która w ten sposób stawia na promocję miasta.

Pierwsza akcja "Poznań za pół ceny" ruszyła w 2008 roku. Wzięło w niej udział wtedy 13 tysięcy osób. Dwa lata później podczas tego samego przedsięwzięcia Poznań odwiedziła rekordowa liczba ponad 65 tysięcy turystów. Pomysł na promowanie lokalnych walorów w taki sposób jest unikatowy w skali europejskiej. Przynajmniej w 2008 roku stolica Wielkopolski była jedynym miastem w kraju i w Europie, które reklamowało się przez organizowanie kilkudniowej "wyprzedaży" swoich atrakcji.

Tegoroczny "Poznań za pół ceny" przypada na weekend przed majówką, a więc jest okazja, by zacząć ją ciekawie i tanio. Ciekawie, bo zobaczyć będzie można też miejsca, które poza akcją są dla turystów niedostępne np. odtajniony schron przeciwatomowy prezydenta Poznania z lat sześćdziesiątych albo nowoczesną Salę Ziemi (centrum konferencyjne) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jakby tego było mało, tańsze będą zoo, palmiarnia, baseny, parki linowe, parki wodne, za pół ceny będzie można zjeść w modnych restauracjach albo przespać się w luksusowym hotelu lub hostelu. Jedziecie?

Więcej o: