Nie umiemy się zachować w samolotach Qatar Airways. Ambasada Polski w Katarze oficjalnie ostrzega Polaków

Na oficjalnej stronie Ambasady Polskiej w Katarze od kilku dni wisi "ważne ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Doha". Autorzy zwracają w nim uwagę na "niestandardowe" zachowanie polskich pasażerów podczas rejsów liniami Qatar Airways. Wśród zarzutów jest m.in. picie alkoholu i fatalne odnoszenie się do załogi pokładowej, a wśród gróźb - wciągnięcie na "czarną listę" i areszt. Linie Qatar Airways, uważane za jedne z najlepszych na świecie, od niedawna mają w ofercie bezpośrednie loty do Kataru.

Wejście na polski rynek linii lotniczej Qatar Aiways było sensacją ostatnich miesięcy. Tym bardziej, że przewoźnik na start zaproponował bardzo korzystne ceny biletów. Nic dziwnego, że skusiło się na nie wielu rodaków, zachęconych wizją bardzo egzotycznych i dotychczas mało komu dostępnych wakacji. Niestety za pieniądze nie da się kupić kultury, o czym świadczy krótkie, ale ostre i stanowcze ostrzeżenie umieszczone na stronie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Katarze. Oświadczenie, które stawia nas w bardzo niekorzystnym świetle. Przeczytajcie:

Ważne ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Doha (także w tranzycie)

"W związku z uruchomieniem bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa - Doha, placówka odnotowuje przypadki niestandardowego zachowywania się obywateli polskich na pokładach samolotów Qatar - Airways (palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, złe zachowanie w stosunku do obsługi samolotu), co w rezultacie prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji w świetle rygorystycznych przepisów prawa Państwa Kataru.

Wszystkie ww. wykroczenia karane są zatrzymaniem na lotnisku, aresztem, rozprawą przed kolegium ds. wykroczeń i wysokimi karami pieniężnymi (do 5000 QR - ok. 4800 PLN) oraz wpisaniem na tzw. "czarną listę" - brak możliwości podróżowania w przyszłości liniami Qatar Airways.

Apelujemy do wszystkich pasażerów podróżujących Qatar Airways (także innymi liniami arabskimi) o daleko idącą ostrożność i powstrzymanie się od niestandardowych zachowań na pokładach ww. wymienionych linii, aby uniknąć przykrych i niespodziewanych konsekwencji podobnych zachowań".

Polacy w samolotach robią wiochę? Głosuj!

To oświadczenie możemy skomentować jeszcze krócej: wstyd. Czy Polacy nie dorośli jeszcze poziomem kultury do podróżowania luksusowymi liniami lotniczymi? A może to margines, który źle o nas świadczy? Spotkaliście się z takimi żenującymi zachowaniami rodaków na pokładach samolotów? Zapraszamy do głosowania i czekamy na Wasze komentarze.

Czy Twoim zdaniem Polacy nie potrafią się zachować na pokładzie samolotu?