Zdobywają Koronę Ziemi, by pokazać, że rak to nie wyrok

To nie jest zwykła wyprawa, lecz aż dziewięć wypraw pod wspólnym hasłem: pokazać światu, że rak to nie wyrok. Podopieczni Fundacji ?Pokonaj Raka? weszli już na Mont Blanc i Kilimandżaro. Przed nimi jeszcze siedem szczytów. 30 stycznia ruszają na Aconcaguę (6962 m n.p.m.).

Szczyty Życia to projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi na ogólnoświatowy problem walki z chorobą nowotworową. Symbolem tej walki ma być próba zdobycia przez osoby chorujące na raka dziewięciu najwyższych szczytów świata, należących do pełnej Korony Ziemi. To jedyny projekt na świecie, w którym chorzy na raka podejmują wyzwanie zdobycia pełnej Korony Ziemi. Wiara i chęć walki są równie ważnym elementem terapii jak chirurgia, chemio- i radioterapia. Walka z rakiem to często walka na śmierć i życie, wymaga niesamowitego wysiłku, wytrzymałości psychicznej i wytrwałości. Zdobywanie najwyższych szczytów jest metodą i symbolem takich spektakularnych zwycięstw. Dlatego wspólnie wyruszamy w góry - mówi Katarzyna Gulczyńska, prezes Fundacji Pokonaj Raka.

Dziewięć szczytów do zdobycia

Projekt Szczyty Życia zakłada próbę zdobycia szczytów:

2013 rok: Aconcagua 6960 m n.p.m., Elbrus 5642 m n.p.m.

2014 rok: McKinley 6195 m n.p.m., Carstensz Piramida 4884 m n.p.m., Góra Kościuszko 2230 m n.p.m.

2015 rok: Masyw Vinsona 4897 m n.p.m., Mount Everest 8850 m n.p.m.

Podopieczni Fundacji zdobyli jużMont Blanc (4810 m n.p.m., 2010 rok) oraz Kilimanjaro (5895 m n.p.m., 2012 rok). Tym samym dali wiarę i nadzieję wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swą walkę z chorobą.

Odpowiednie przygotowanie do wyprawy i bezpieczeństwo to podstawa aby podopieczni Fundacji Pokonaj Raka osiągnęli cel. Ci, którzy wygrali walkę z rakiem, idą w góry na tych samych prawach, co osoby zdrowe i to oni często swą energią zarażają i motywują w trudnych chwilach pozostałych uczestników - mówi Tomek Kobielski, pasjonat gór, alpinista, zdobywca pełnej Korony Ziemi, który po raz kolejny poprowadzi podopiecznych Fundacji Pokonaj Raka na Szczyt.

Chcesz wesprzeć projekt?

Fundacja "POKONAJ RAKA"

ul. Legionów 107D/15, 81-472 Gdynia

Wpłat można dokonywać na numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801 (bank PEKAO S.A. o. Gdynia)

Projekt Szczyty Życia wspierają:

Zakłady Farmaceutyczne Polfa Łódź

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Słoweńskiej Triglav - Rysy

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Biomax SA

Patroni medialni

Honorowy patronat nad projektem Szczyty Życia objęła Pani Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki

Podróże.gazeta.pl

Rynek Zdrowia

Aktywni.pl