Singapur. Marina Bay Sands

Marinę Bay Sands, luksusowy hotel w Singapurze, tworzą szklane wieżowce, z których rozpościera się niesamowita panorama miasta. W podziemiach ogromnej budowli mieści się jedno z największych kasyn na świecie. Równie wyjątkowy w skali świata jest basen, który znajduje się na hotelowym dachu na wysokości ok. 200 metrów.

Singapur Marina Bay Sands

Marina South w Singapurze to dość porządny kawał ziemi odebranej morzu. Przez lata nie odznaczał się niczym szczególnym, służąc jako dojście do East Coast Parkway. Z chwilą podjęcia decyzji o wybudowaniu kompleksu hoteli i kasyna Marina South diametralnie się zmieniła. Po brzegi wypełniła ją Marina Bay Sands (www.marinabaysands.com). Hotel (w sumie 2561 pokoi i apartamentów) mieści się w trzech szklanych, 55-piętrowych wieżowcach zwieńczonych dachem, który z daleka sprawia wrażenie statku stojącego na redzie. Gdyby położyć wieżę Eiffla w poprzek, nie pokryłaby jeszcze jego długości. Na dachu Marina Bay Sands znajduje się basen, z którego można podziwiać widoki, popijając drinka z palemką.

Singapur. Na parterze i w podziemiach Marina Bay Sands mieści się jedno z największych na świecie kasyn, utworzone przez grupę Sands z Las Vegas. Otwarte non stop, wstęp - 100 SGD. Kasyno zarabia ponoć 2 mln SGD dziennie, zatem przebiło już swą macierz z Las Vegas i dogania chińskie Makao. A Chińczycy, którzy stanowią tu ponad 70% społeczeństwa, uwielbiają hazard. Nie brakuje też kontraktowych pracowników (około miliona w Singapurze) i turystów. Jest to też jedyne miejsce w Singapurze, gdzie można ostentacyjnie zapalić papierosa.

Singapur. Muzeum Nauki przy Marina Bay Sands

U podnóża Marina Bay jaśnieją dwa szklane kryształy. Jednym z nich jest graniasty Louis Vuitton, luksusowy dom mody rodem z Paryża, w drugim, przy Bayfront Avenue 10, mieści się Art Science Museum. Śnieżnobiały budynek przypomina gościnną dłoń albo otwierający się kwiat lotosu. Został wybudowany z myślą o międzynarodowych wystawach, a zainaugurowany został pierwszym w Singapurze pokazem prac Salvadora Dalego. Celem muzeum jest wyeksponowanie związków zachodzących pomiędzy sztuką a nauką, dlatego organizatorzy proponują trzy galerie: Zainteresowanie, Inspiracja i Ekspresja. Wystawa stała to "Podróż przez twórczą inwencję". Muzeum zaprasza codziennie 10.00-22.00, włączając święta państwowe. Wejść można do godz. 21.00. Miejsce to jest doprawdy skarbnicą inspiracji i warto wcześniej sprawdzić, jakie oferuje wystawy. Można to zrobić za pomocą strony internetowej: www.marinabaysands.com/ArtScience-Museum. Ceny są różne, w zależności od wystawy, wahają się w granicach 10-25 SGD. Dojechać tu można metrem: stację Promenade Station (Circle Line) dzieli od gmachu 10-minutowy spacer, ze stacji Marina Bay (North South Line) dotrzemy tam w 15 min. Dostępny jest również autobus, który zatrzymuje się na Bayfront Avenue.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w przewodniku nowej serii Miasta Marzeń 2 - Singapur

Do kupienia w Kulturalnym Sklepie

Więcej o: