Vorarlberg atrakcje

W austriackim Vorarlbergu i nad Jeziorem Bodeńskim jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Kto chciałby połączyć relaks w Vorarlbergu z podróżą poznawczą, powinien się zaopatrzyć w karty rabatowe.

Vorarlberg - kultura w krajobrazie

Siedzieć pod gołym niebem, podziwiać zachód słońca nad Jeziorem Bodeńskim i dać się porwać dźwiękom wielkiej opery, wystawianej na scenie na wodzie. Zasłuchać się w pieśniach Schuberta, rozkoszując się widokiem łąk i górskich szczytów. Wędrować przez góry przy akompaniamencie muzyki współczesnej - ludowej i popularnej. Krajobrazy Vorarlbergu są krajobrazami kulturalnymi w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Bregenzer Festspiele

Przedstawienia wystawiane pod gołym niebem w ramach festiwalu "Bregenzer Festspiele" pozostawiają niezatarte wrażenia nie tylko z powodu spektakularnej scenerii i cudownej muzyki. Na ich niepowtarzalny nastrój składają się też Jezioro Bodeńskie i nieprzewidywalność okolicznej przyrody.

W 2012 r., od 18 lipca do 18 sierpnia, będzie można zobaczyć spektakle zebrane pod mottem "Wspomnienia z przyszłości" - jak zwykle jedną premierę i kilka dzieł pisanych na zamówienie. Punktem kulminacyjnym będzie opera "André Chénier" Umberta Giordano - nasycony namiętnościami melodramat i kryminał równocześnie.

Plany na przyszłość: w latach 2013 i 2014 w ramach festiwalu Bregenzer Festspiele wystawiona zostanie opera Wolfganga Amadeusza Mozarta "Czarodziejski flet". / www.bregenzerfestspiele.com Pakiet "Liberté" obejmuje jeden nocleg w hotelu w Bregenzerwald, bilet festiwalowy oraz transfer z hotelu na festiwal kosztuje 160 euro za osobę. / www.bregenzerwald.at

Przyroda z talentem

W Vorarlbergu szlaki nie prowadzą po prostu na szczyty. Na wielu z nich można się dowiedzieć interesujących rzeczy na temat historii regionu, poznać przyrodnicze ciekawostki i kulturę. Wiele szlaków zostało przygotowanych z iście artystycznym zacięciem, na wielu organizowane są imprezy kulturalne.

Sportowy duch

Poczucie własnej wartości rośnie, gdy zdobędziemy szczyt lub o własnych siłach dotrzemy do celu wyprawy, która na początku wydawała się nam zbyt trudna. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą poznawać góry i doliny Vorarlbergu na dwa sposoby: o własnych siłach lub z lekkim wspomaganiem na E-rowerach. W wielu miejscowościach oferowane są wycieczki z przewodnikiem. A jeżeli ktoś woli patrzeć, jak inni uprawiają sporty, także znajdzie coś dla siebie.

Dziecinne zabawy

Radość i dobrą zabawę, różnorodność i moc dodatkowych bodźców gwarantują programy dla dzieci w poszczególnych ośrodkach. Tak młodsi, jak i starsi mają okazję odkryć coś nowego, wypróbować coś, czego dotąd nie znali - możliwości takie stwarzają gospodarstwa agroturystyczne, parki linowe i muzea.

Klub Rodzinny Vorarlberg

Klub Rodzinny Vorarlberg zrzesza wyspecjalizowane hotele i kurorty. Więcej informacji na temat specjalnych ofert dla rodzin i wiele wskazówek dotyczących atrakcji dla rodzin z dziećmi znaleźć można na stronie www.vorarlberg.travel/pl.

Więcej informacji i atrkacyjne oferty pobytowe www.vorarlberg.travel/pl/oferty-lato/

Informationen: www.vorarlberg.travel/pl

Więcej o: