Vorarlberg - zielony skarb Austrii [INFORMACJE PRAKTYCZNE]

Vorarlberg zachwyca rozmaitością krajobrazów, pięknem rozległych dolin i łagodnych wzgórz, sąsiadujących z potężnymi szczytami.

Położony na zachodnim krańcu Austrii Vorarlberg spodoba się zwłaszcza wielbicielom przyrody, ale miłośnicy życia kulturalnego też nie będą rozczarowani. Rozbudowana, licząca ok. 6000 kilometrów, sieć szlaków rowerowych i pieszych daje turystom wiele możliwości odkrywania regionu. Wielką atrakcją Vorarlbergu są trasy wycieczkowe wokół Jeziora Bodeńskiego. Odbywa się tu też wiele imprez kulturalnych, wśród nich najbardziej znany Festiwal Bregencki, słynący z widowiskowych oper na scenie na jeziorze.

Uważni i serdeczni gospodarze oferują noclegi w wielu zadbanych obiektach, począwszy od komfortowych hoteli, a skończywszy na przytulnych apartamentach. Miejscowa kuchnia zaliczana jest do najlepszych w Austrii.

Praktyczne karty rabatowe uprawniające do darmowych przejazdów kolejkami linowymi i autobusami oraz bezpłatnych wstępów pozwalają na urlopowe oszczędności.

Vorarlberg dojazd:

Do Vorarlbergu można dojechać dowolnym środkiem lokomocji. Komunikacja lokalna funkcjonuje bez zarzutu. Połączenie autobusowe i kolejowe są ze sobą skorelowane czasowo i biletowo, podobnie jak w dużych aglomeracjach miejskich. W niektórych regionach oprócz autobusów liniowych kursują specjalne autobusy dla piechurów. W dolinie Kleinwalsertal turyści mogą bez opłat korzystać z tzw. Walserbusu.

Dojazd samochodem: wyraźnie poprawił się dojazd z północnego wschodu. Autostrada A96 z Monachium do Lindau jest już gotowa na całej długości - przy normalnym natężeniu ruchu można dojechać z Monachium do Vorarlbergu w dwie godziny. W okolicach Memmingen autostrada A7 łączy się z A96. Od Kempten (A7) prowadzi droga ekspresowa B19, którą bez winiety autostradowej (obowiązkowej w Austrii) można dotrzeć do doliny Kleinwalsertal.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba bezpośrednich połączeń lotniczych do Vorarlbergu. Regularne połączenia autobusowe umożliwiają dotarcie z lotniska do doliny Renu bądź do poszczególnych dolin.

Najbliższe lotniska międzynarodowe:

Innsbruck (Austria), połączenia z Wiedniem i Europą

Zurych (Szwajcaria), połączenia europejskie i międzykontynentalne

Monachium (Niemcy), połączenia europejskie i międzykontynentalne.

Więcej informacji udziela lokalne biuro turystyki:

Vorarlberg Tourismus

Postfach 99, 6850 Dornbirn, Austria

T +43 (0)5572/377033-0, F 377033-5

info@vorarlberg.travel

www.vorarlberg.travel/pl

Więcej o: