Szkocja Edynburg - zwiedzamy Zamek i Wzgórze Zamkowe

Malowniczo położony zamek to historyczne serce stolicy Szkocji, Edynburga, a zarazem najbardziej znana i rozpoznawalna budowla w tym mieście.

Szkocja Edynburg

Na zwiedzenie zamku warto zarezerwować co najmniej pół dnia. Zamek jest bowiem duży i oferuje rozmaite atrakcje - oprócz piękna architektury i fenomenalnych widoków z położonych na wysokiej skale umocnień, tak że całą gamę wystaw dotyczących różnych zagadnień, włącznie z ekspozycją tak wyjątkowych precjozów jak szkockie insygnia koronacyjne. Posiada także własne zaplecze gastronomiczne i handlowe. Nic dziwnego zatem, że w sezonie zamek przeżywa kolejne oblężenia. Tym razem jednak oblegającymi są turyści, a nie na jeźdźcy z południa, jak bywało w przeszłości.

Szkocja Edynburg. By ułatwić sobie udział w zdobywaniu edynburskiego zamku, warto wcześniej zatroszczyć się o nabycie biletów (www.edinburghcastle.gov.uk; dostępne są dwie opcje wydruku, samo dzielnie przy zamówieniu bądź w elektronicznym kiosku pod murami zamku), co umożliwia ominięcie kolejki na miejscu.

Szkocja Edynburg. Otwarte: codziennie IV-IX 9.30-18.00, XI-III 9.30-17.00 (godziny otwarcia w okresie Military Tattoo i świąteczno - noworocznym do sprawdzenia na stronie www.edinburgh castle.gov.uk). Wstęp płatny: VI -IX dzieci 5-15 lat Ł8.5, 16-60 lat Ł15, po wyżej 60 lat Ł12; XI-III odpowiednio Ł8,2, Ł14 i Ł11,4; bezpłatny: dzieci do 5 lat.

Więcej znajdziesz w przewodniku nowej serii Miasta Marzeń 2. Edynburg.

Do kupienia w Kulturalnym Sklepie

Więcej o: