Afryka. Tanzania wycieczki - największe atrakcje

Tanzania to nie tylko wspaniałe parki narodowe pełne dzikich zwierząt. To także miejsca i zabytki wpisane na listę UNESCO.

Tanzania wycieczki. Krater Ngorongoro

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO krater można porównać do arki Noego, jeśli wziąć pod uwagę ilość zwierząt, jaka się zmieści w jego wnętrzu. Wizyta na dnie to obowiązkowy punkt programu każdego safari w północnej Tanzanii. Kemping oraz lodge są usytuowane na krawędziach i ze wszystkich rozciąga się wspaniały widok do wnętrza.

Tanzania wycieczki. Malowidła naskalne Kondoa

W 2006 r. te prehistoryczne malowidła naskalne umieszczono na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Najmłodsze liczą kilkaset, a najstarsze ponad 4 tys. lat. To jedna z największych i najbardziej zróżnicowanych galerii malowideł naskalnych w całej Afryce.

Tanzania wycieczki. Ruiny Kilwa Kisiwani i Songo Mnara

Wpisane na listę UNESCO ruiny dwóch średniowiecznych portów u wybrzeży Oceanu Indyjskiego, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Dar es Salaam a granicą z Mozambikiem lub też Mtwarą. W XIII-XVI w. ośrodki te miały istotne znaczenie dla rozwoju handlu we wschodniej Afryce.

Tanzania wycieczki. Kilimandżaro

Najwyższy masyw górski Afryki, a także jedna z najwyższych samotnych gór na świecie wznosi się na południe od równika, w północnej Tanzanii, przy granicy z Kenią (w całości należy do Tanzanii). Bliskość Oceanu Indyjskiego ma ogromny wpływ na klimat, szatę roślinną i świat zwierząt. Na najwyższy szczyt kontynentu prowadzi kilka tras różniących się długością i stopniem trudności.

Więcej o: