Kenia wycieczka - największe atrakcje

Kenia to wymarzony kierunek na wycieczkę z przygodami. Największe atrakcje Kenii to safari i dzikie zwierzęta, ale są jeszcze wspaniałe afrykańskie krajobrazy i ciekawe miasta i wioski.

Kenia wycieczka. Safari i dzikie zwierzęta

To najsłynniejsza atrakcja Kenii. W trawach sawanny można często wypatrzyć grupy lwów czy gepardów odpoczywających od zgiełku aut i turystów.

Kenia wycieczka. Wielki Rów Wschodni

Największa rozpadlina geologiczna świata. Porośnięta sawannami, pocięta grzbietami wulkanów, z błyszczącymi taflami licznych jezior, jest niewątpliwą atrakcją. Oglądając jeziora i parki, odkrywa się inne oblicze Kenii. Żyją tu niezliczone gatunki ptaków (m.in. różowe flamingi, żurawie, czaple), a także hipopotamy, krokodyle i wiele innych zwierząt.

Kenia wycieczka. Zachodnia Kenia

Piękne Jezioro Wiktorii, słynny Masai Mara, a także szczyty powyżej 4000 m n.p.m., ze wspaniałymi trasami trekkingowymi. Las Kakamega i Park Narodowy Saiwa Swamp to wspaniałe enklawy dzikiej przyrody, jedne z nielicznych w tym rejonie.

Kenia wycieczka. Płaskowyż Centralny

Wizytówka Kenii. Region zamieszkiwany przez najliczniejsze plemię - Kikuju - kryje również kilka parków narodowych i najbardziej symboliczne miejsce w całym kraju, imponującą górę Kenia (5199 m n.p.m.).

Kenia wycieczka. Północna Kenia

Jeden z najbardziej fascynujących rejonów, a przy tym najrzadziej odwiedzanych. W odosobnieniu i z dala od cywilizacji żyją tu fascynujące plemiona El-Molo, Samburu, Rendille, Gabbra i Turkana. Otoczenie jeziora Turkana, pustynie północy i parki narodowe to dodatkowe atuty.

Kenia wycieczka. Wybrzeże

Tropikalny klimat, lasy palmowe, ale przede wszystkim islamska kultura i architektura Suahili. Miasta Watamu, Malindi i ruiny Gede (Gedi) są niewątpliwą atrakcją, ale prawdziwą perłą północnego wybrzeża jest Lamu. Ci jednak, którzy wolą spokojnie odpoczywać w cieniu palm, mają do wyboru mnóstwo nadmorskich resortów na południe i na północ od Mombasy. Ocean Indyjski kusi również płetwonurków: podwodnym światem, przejrzystą wodą i piękną rafą koralową uważaną za jedną z najciekawszych na świecie.

Więcej o: