Hiszpania Costa del Sol - najpiękniejsze plaże Andaluzji

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca, rozciągające się na południe od Malagi w Hiszpanii odwiedza coraz więcej turystów. Z tego powodu w sezonie trzeba zadbać o rezerwację noclegów. Kurorty w rejonie Costa del Sol przyjmują gości także w zimie.

Hiszpania Costa del Sol - Nerja

Dawna wioska rybacka u stóp pasma Sierra de Almijara jest teraz znanym kurortem. W okolicy są ładne plaże i wiele ścieżek spacerowych. Przy ozdobionym palmami skalistym cyplu zwanym Bálcon de Europa skupiają się restauracje i kawiarnie z tarasami widokowymi. Turyści zwiedzają Cuevas de Nerja, kompleks ogromnych jaskiń. W niektórych są prehistoryczne malowidła naskalne, ale tych nie można zwiedzać. Na otarcie łez pozwolono oglądać najdłuższy w świecie stalaktyt - ma 63 m. Do jaskiń kursują autobusy z przystanku przy c/San Miguel, w pobliżu Plaza Cantarero.

Hiszpania Costa del Sol - Torremolinos

Do modnego i hałaśliwego kurortu jeździ z Malagi kolejka elektryczna. Noclegi tutaj są tanie i dość szybko udaje się znaleźć wolne pokoje. W razie kłopotu służy pomocą biuro informacji turystycznej.

Hiszpania Costa del Sol - Fuengirola

Ten kurort wybierają rodziny i wczasowicze lubiący spokój. Biuro informacji turystycznej znajduje się w sąsiedztwie dworca kolejowego. Noclegi proponują hostal Italia i całoroczny kemping.

Hiszpania Costa del Sol - Marbella

Ekskluzywny kurort gości międzynarodową elitę wszystkich sfer, a szefowie włoskiej i rosyjskiej mafii wykupują tereny w okolicach Marbelli. W dziwnym materii pomieszaniu w sąsiedztwie repliki amerykańskiego Pentagonu stoi nowiutki meczet (obie budowle należą do króla Arabii Saudyjskiej).

Starą Marbellę otaczają solidne mury obronne. Ratusz przy Plaza de los Naranjos, z nastrojowymi kawiarenkami i restauracjami, ma piękny mudejarowy kasetonowy strop. W Museo del Grabado Contemporáneo (Muzeum Grafiki Współczesnej) można obejrzeć mniej znane prace P. Picassa.

Hiszpania Costa del Sol - Estepona

Wczesnym świtem do przystani przypływają kutry rybackie, a wkrótce na targu odbywa się sprzedaż ryb. W maju zaczyna się sezon korridy. Na terenie Plaza de Toros mieszczą się muzea etnograficzne, archeologiczne, paleontologiczne i Museo Taurino (Muzeum Korridy).

Hiszpania Costa del Sol - Casares i Manilva

W Casares (przy bocznej MA546 odchodzącej od drogi z Estepony) mieszkają artyści. 3 km za wioską Manilva wciąż jeszcze funkcjonują rzymskie łaźnie z siarczaną wodą.

Więcej o: