Top 10. Najpiękniejsze plaże Chorwacji

Chorwackie plaże należą do najpiękniejszych w Europie. Oto 10 plaż Chorwacji, na których z pewnością warto spędzić urlop.

Chorwacja plaże - Zlatni Rat, wyspa Brac

Najpiękniejsza plaża w Chorwacji, która zajmuje wysokie miejsca w rankingach najpiękniejszych plaż Europy to Zlatni Rat na wyspie Brac. To niepowtarzalnie piękna, żwirowa plaża obecna we wszystkich folderach reklamujących Chorwację. Znajduje się w miejscowości Bol. Ma wyjątkowy kształt języka wysuniętego w morze, a ponadto zmienia wygląd w zależności od kierunku wiatru i fal. Szczególnie upodobali ją sobie windsurferzy.

Chorwacja plaże - Paradise Beach, Lopar, wyspa Rab

Paradise Beach w pobliżu miejscowości Lopar na wyspie Rab to kolejna piękna chorwacka plaża. To ponad 1,5 kilometra piasku i wszelkie udogodnienia dla turystów w pobliżu. Paradise Beach otrzymała błękitną flagę, która świadczy o jej nieskazitelnej czystości. Nudyści mogą też odwiedzić plaże Ciganka.

Chorwacja plaże - Slanica Beach, Murter

Slanica to idylliczna, piaszczysto-żwirowa plaża w miejscowości Murter na wyspie Murter w Dalmacji. Plaża polecana jest rodzinom z dziećmi. To niewielka, ale bardzo popularna plaża. Na betonowej części plaży znajdują się bary i kawiarnie, a także centrum rozrywki dla dzieci.

Chorwacja plaże - Moscenicka Draga, Opatija

Plaża w miejscowości Moscenicka Draga w Opatiji ma dwa kilometry długości. To dzięki tej żwirowej plaży miejscowość zawdzięcza swoją popularność. Na plaży i w centrum miejscowości można skorzystać z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

Chorwacja plaże - Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag

Zrce Beach w mieście Novalija - na północnym wschodzie wyspy Pag to piękna, żwirowa plaża otoczona lasami, posiadająca wydzielony obszar dla dzieci. Na Zree Beach znajdują się też słynne beach bary, które nocą wypełniają się po brzegi. Novalija to główna miejscowość turystyczna na wyspie Pag. Pag może pochwalić się najdłuższą linią brzegową w kraju, obfituje w piękne plaże i zatoczki.

Chorwacja plaże - Punta Rata, Brela, Makarska

Z długich, ładnych plaż żwirowych znana jest także Riwiera Makarska. Najbardziej atrakcyjna plaża w tej części Chorwacji to Punta Rata w miejscowości Brela, która kilka lat temu znalazła się na liście 20 najpiękniejszych plaż świata magazynu Forbes. Plażę otacza sosnowy las, a żwir przy morzu zmienia się w piach.

Chorwacja plaże - Chorwacja plaże - Saharun, Dugi Otok

Dugi Otok jest największą wyspą archipelagu Zadar. Posiada wiele odosobnionych plaż idealnych dla osób poszukujących spokoju i ciszy. Plaże wyspy Dugi Otok są bardzo różnorodne, jednak najpiękniejsze są te piaszczyste. Jedną z nich jest wspaniała plaża Saharun położona na północno-zachodniej części wyspy. Znajduje się w pięknej zatoczce z białym piaskiem, który nadaje morzu turkusowy kolor.

Chorwacja plaże - Zaton

Piaszczysta plaża Zaton leży w odległości 13 km na zachód od Zadaru. Zaton jest typowo turystyczną miejscowością, szczególnie atrakcyjną dla rodzin z dziećmi. Ze względu na kryształowo czyste morze plaża w Zaton otrzymała ona Błękitną Flagę.

Chorwacja plaże - Lojena, Archipelag Kornati

Archipelag Kornati to największe skupisko wysepek na Morzu Śródziemnym. Znajdują się w środkowej części chorwackiego Adriatyku. Na wyspach występuje niezliczona ilość małych plaż z drobnymi kamyczkami. Najpiękniejsza jest plaża w zatoczce Lojena na wyspie Levrnaka. To plaża piaszczysta posiadająca skaliste wybrzeże.

Chorwacja plaże - Bijeca, Medulin

Piaszczysta plaża Bijeca w Medulinie rozciągająca się wzdłuż wybrzeża na długości 1 km. Otoczona jest licznymi drzewami, ma łatwy dostęp do morza. Plaża otoczona jest przepięknymi wysepkami, których widokiem można się rozkoszować podczas odpoczynku.

Więcej o: