Korsyka noclegi

Oferta noclegowa jest dostosowana do możliwości i różnorodnych oczekiwań turystów odwiedzających wyspę. Najdrożej jest od połowy lipca, kiedy na urlop ruszają miliony Francuzów. Ceny spadają znowu pod koniec sierpnia.

Najlepiej rezerwować miejsce przez Internet. Można również skorzystać z usług wyspecjalizowanych biur. Każdy korsykański region posiada własną organizację turystyczną dysponującą listą obiektów we wszystkich kategoriach. Warto również sprawdzić oferty na www.unat.asso.fr.

Korsyka noclegi - apartamenty

Typowe dla Francji apartamenty i studia mają aneks kuchenny. Studio to pokój dzienny i sypialnia w jednym, apartament posiada dodatkowy pokój. Na Korsyce większość z nich jest wyposażona w sprzęt AGD. Warto przy okazji spytać o dostęp do Internetu. W zależności od sezonu i liczby osób za apartament dla 4 osób płaci się do 200 w sezonie niskim i nawet ponad 1000 w wysokim.

Korsyka noclegi. Rezydencje turystyczne proponują zakwaterowanie w umeblowanych i w pełni wyposażonych pokojach. Czasami dodatkowo świadczą różnego rodzaju usługi, podobnie jak hotele. Można je znaleźć we wszystkich stacjach narciarskich i ośrodkach turystycznych. Bezpłatny przewodnik po tego typu obiektach udostępnia Syndicat National des Résidences de Tourisme.

Korsyka noclegi - kempingi i wiejskie gospody

Kolejna oferta noclegowa to domki typu chalet . Można wynająć zarówno domek wolno stojący, jak i mieszczący się w nim apartament.

Korsyka noclegi. Hotele sieci Logis de France są zlokalizowane w małych miejscowościach lub na wsiach. Ich wykaz zamieszczono na stronie www.logis-de-france.fr.

Korsyka noclegi. Auberges to małe wiejskie gospody, oferujące tanie i skromne warunki zakwaterowania.

Umeblowane domki typu chalet lub apartamenty w wioskach, Gites de France, w przeciwieństwie do wielu innych można wynająć na krócej niż tydzień. Średnia cena za tygodniowy pobyt: to 230 (w niskim sezonie) i 350 w wysokim sezonie.

Korsyka noclegi. Miłośnicy kempingów nie będą zawiedzeni. W ofercie są obiekty o różnym standardzie, m.in. usytuowane na farmach. Spis wszystkich kempingów we Francji sprzedają miejscowe księgarnie. W każdym mieście działa camping municipal (kemping miejski).

Biwakowanie poza wyznaczonymi terenami jest możliwie po uprzedniej zgodzie właściciela terenu, ale surowo zabronione na plażach, na obrzeżach dróg lub w obiektach zabytkowych.

Za miejsce (2 os. dorosłe, 2 dzieci, 1 samochód, przyczepa i korzystanie z prądu) średnio trzeba zapłacić 15-25,90 (w zależności od kategorii obiektu).

Korsyka noclegi - wioski wakacyjne

Wioski wakacyjne są przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy lubią spędzać wakacje w większej grupie, a także miłośników aktywnego wypoczynku. Małe bungalowy lub apartamenty w dużych ośrodkach wczasowych to doskonałe zakwaterowanie na wakacje dla całej rodziny. Często działają w nich wypożyczalnie rowerów. Więcej informacji na stronach www.vacances-pour-tous.org i www.ucpa.com.

W przypadku apartamentów i domków typu chalet oraz rezydencji turystycznych trzeba ponieść dodatkową opłatę w wysokości 30-50 . Można uzgodnić, że zrobi się je we własnym zakresie. Konieczne jest też zapłacenie (najczęściej gotówką) kaucji przy zakwaterowaniu - wynosi od 150-800 . Zostaną z niej potrącone koszty naprawy szkód, ale jeśli nic nie zostało zniszczone, przy wyjeździe otrzymuje się ją z powrotem.

Więcej o: