Majorka wczasy

Wśród najbardziej egzotycznych miejsc Europy nie może zabraknąć Majorki. Udane wczasy na wyspie zagwarantują eleganckie hotele, świetna pogoda oraz ciągnące się kilometrami czyste plaże. Skutecznie za to mogą popsuć je tłumy turystów i wysokie ceny apartamentów. Aby wczasy na Majorce minęły przyjemnie, sprawdź o czym warto pamiętać.

Majorka wczasy - kiedy jechać?

Majorka wczasy. Lipiec i sierpień w klimacie subtropikalnym zawsze oznaczają gorące lato. To idealny czas na wczasy w Hiszpanii pod warunkiem, że nie zniechęcą nas duże tłumy turystów. Jeśli tak, lepiej od razu Majorkę "zarezerwować" na wrzesień, kiedy frekwencja wczasowiczów powoli maleje. Wczasy we wrześniu są przyjemniejsze niż w sezonie wakacyjnym z wielu względów. Temperatura powietrza nadal jest dość wysoka, aby plażować, jest przy tym odpowiednia, aby czas poświęcić na wspinaczkę i piesze wędrówki po wyspie. Ryzyko opadów wzrasta powoli, a woda wciąż jest bardzo ciepła. Wczesną jesienią, kiedy wakacyjny sezon dobiega końca, także ceny niektórych hoteli kształtują się korzystnie.

Majorka wczasy - znajdź dobry hotel

Majorka wczasy. Chcąc zaoszczędzić lepiej unikać zakwaterowania wzdłuż głównych bulwarów i plaż Majorki. W takich miejscach zwykle "wyrastają" luksusowe i drogie hotele. Nie jest to żelazną regułą. Także w centrum kurortu lub nad morzem można znaleźć hotel, który oferuje wczasy w dobrej cenie. Wymaga to jednak odrobiny cierpliwości, czasu i wprawnego oka. Przed wyjazdem na wczasy warto zapoznać się z ofertą hotelową Majorki - znajdź hotel idealny dla siebie.

Majorka wczasy. Ceny hosteli zaczynają się od 50 zł za pokój dzielony lub prywatny. Ponieważ wczasy w hostelu najchętniej wybierają młodzi ludzie, przed zabukowaniem pokoju lepiej sprawdzić warunki, jakie panują w ośrodku np. godziny ciszy nocnej. Bywa że takie w ogóle nie istnieją. Hostel wcale nie oznacza niskiej ceny. Niektóre apartamenty są eleganckie i drogie. W tej kategorii jednak najłatwiej trafić, na coś interesującego.

Majorka wczasy - zarezerwuj tani lot

Majorka wczasy. Wyszukiwanie tanich lotów to udręka indywidualnych turystów. Znalezienie biletu lotniczego w korzystnej cenie to połowa sukcesu, aby wczasy na Majorce upłynęły naprawdę przyjemnie. Kiedy i jak szukać? Wczasy najlepiej planować sporo wcześniej, szybko i zdecydowanie. Jeżeli oferta jest ciekawa, nie wahaj się, lecz działaj! Ważne jest, aby kupić bilet bezpośrednio u przewoźnika, co zredukuje wyższe koszta transakcji w przypadku zakupu przez portal pośredniczący. Wyszukiwarki lotów są jednak znakomitym rozwiązaniem - dzięki nim możemy znaleźć oferty tysięcy linii lotniczych. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na konkretne miejsce i czas, nie ma co zwlekać do ostatniej chwili. Sprawdź najnowsze promocje lotnicze .

Majorka wczasy - last minute

Majorka wczasy. Osobom planującym wczasy wraz z biurem podróży pozostaje wyczekiwać dobrych ofert "last minute". Majorka to ulubiony kierunek wakacyjny, więc atrakcyjne okazje zdarzają się często, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. Dzięki promocji "last minute" wczasy mogą kosztować nawet do 800 zł mniej. Całkowity koszt zawiera przelot, ubezpieczenie, transfer do hotelu i opiekę rezydenta. Zarówno wczasy "last minute", jak i zwykłe wycieczki, nie zawsze mają zagwarantowane wyżywienie. Przed wyjazdem lepiej dokładnie zapoznać się z ofertą. Najwięcej ciekawych propozycji pojawia się oczywiście latem. Wtedy też ceny są wysokie. Wiosną z kolei, mimo że promocji jest mniej, łatwiej trafić na okazję do 2000 zł.

Majorka wczasy - informacje praktyczne

Majorka wczasy. Majorka to największa wyspa w Archipelagu Balearów. Administracyjnie należy do Hiszpanii, co dla Polaków oznacza pełną wygodę podróży - brak wiz, płatność w euro, tę samą godzinę na zegarku, co w kraju. Niemal każdy zakątek wyspy jest świetnie zagospodarowany i nadaje się na idealne wczasy. Gęsta sieć kurortów znajduje się zwłaszcza na południu Majorki, wokół stolicy Palma de Mallorca. Znakomity klimat - gorące lato i łagodna zima - zapewnia całoroczny ruch na wyspie.

Więcej o: