Barcelona wycieczki

Barcelona to miasto, do którego warto odbywać wycieczki przez cały rok. Wycieczki do Barcelony i po Barcelonie to niezwykła przygoda. Barcelona jest kolorowa, słoneczna i wyjątkowo piękna.

Barcelona wycieczki - Rambla

Barcelona wycieczki : początek wycieczki Plaça de Catalunya - koniec wycieczki Port Vell, czas trwania wycieczki - ok. 1h 30 min, długość trasy wycieczki 1,5 km. Rambla to miejsce, które odwiedzają w pierwszej kolejności wszystkie wycieczki przybyłe do Barcelony. To jedna z najbardziej atrakcyjny, a już na pewno najbardziej popularnych ulic na świecie. Wycieczkę po ulicy Rambla można odbyć o każdej porze dnia - tętni ona życiem od rana do nocy. Można tu spotkać najdziwniejszych mimów, obejrzeć szalone przedstawienia w wykonaniu najróżniejszych, prawdziwych lub nieprawdziwych artystów, a także kupić najciekawsze pamiątki. Wzdłuż ulicy ciągną się restauracje, sklepy i najbardziej okazałe kamienice w mieście.

Barcelona wycieczki - Sagrada Familia i Park Guell

Barcelona wycieczki : początek wycieczki Sagrada Familia, koniec Park Guell. Długość trasy wycieczki 3 km, czas trwania wycieczki - ok. 4 godz. Wycieczka do Barcelony nie mogła by się odbyć bez wizyty w katedrze Sagrada Familia i Parku Guell. Zwiedzanie Barcelony to bowiem niezwykła wycieczka szlakiem zadziwiających budowli Gaudiego. Budowle, które zostawił po sobie ten niezwykły artysta wyglądają jak na pograniczu rzeczywistości. Projektował on domy przypominające kwiaty, pełne dziwnych budowli ogrody i przede wszystkim katedrę Sagrada Familia. To katedra drzewo, olbrzymia alegoria z trzema fasadami. Wciąż przypomina plac budowy, ale jest najwspanialszym symbolem miasta - szacuje się, że zostanie ukończona za 20-30 lat. Wycieczki po katedrze to wspaniałe przeżycie - można na własne oczy obserwować, jak powstaje to ogromne dzieło sztuki.

Kolejnym punktem trasy jest Park Guell. Do parku można dotrzeć wygodnie z katedry autobusem turystycznym, który ma przystanek pod świątynią albo metrem do Lesseps i potem 1200 m pieszo. Stworzony przez Gaudiego bajkowy Park Güell ze słynną mozaikową, 152-metrową ławką zachwyca malowniczymi ścieżkami oraz wymyślnymi kolorowymi budowlami. Gromadzi się tu wiele wycieczek, ale nie przeszkadza to w odkrywaniu tego pięknego miejsca.

Barcelona wycieczki - wzdłuż wybrzeża Barcelony

Barcelona wycieczki : początek wycieczki Platja de Sant Sebastia, koniec Forum. Długość trasy wycieczki 7 km, czas trwania wycieczki 3 godz. Idealną wycieczką będzie długi spacer wzdłuż wybrzeża Barcelony. To obszar poddany rewitalizacji na Igrzyska Olimpijskie organizowane w Barcelonie w 1992 roku. Plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeża podzielono na 6 odcinków, z których każdy ma odpowiednią infrastrukturę. Wycieczkę należy zacząć od 2-kilometrowej plaży Platja de Sant Sebastia i Platja de la Barceloneta. Po drodze można obejrzeć Parc de la Barceloneta, Port Olimpic, dalej przy plaży Platja de la Nova Icaria można wstąpić do ciągnących się wzdłuż restauracji, których specjalnością jest paella. Na kolejnych odcinkach wycieczki czekają kolejne plaże i na końcu wycieczki Forum - nowoczesne centrum kulturalne.

Barcelona wycieczki - czytaj więcej

Barcelona wycieczki - Parc de la Ciutadella

Barcelona wycieczki : początek wycieczki Arc de Triomf, koniec wycieczki Plaça de les Glories Catalanes. Długość trasy wycieczki 5 km, czas trwania wycieczki 4 godz. Parc de la Ciutadella to ulubiony park barcelończyków, którzy spędzają tu wolny czas pływając łódką po jeziorze, odwiedzają zoo i muzeum lub relaksują się w pięknych ogrodach. Arc de Triomf to początek wycieczki - stoi przy stacji o tej samej nazwie, w północnej części parku. Parc de la Ciutadella położony jest w ścisłym centrum Barcelony. Barceloński Park Cytadeli zajmuje teren 30 hektarów, a na jego terenie znajduje się między innymi słynny ogród zoologiczny, zamieszkany przez ponad 7500 przedstawicieli 400 gatunków zwierząt - idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Dużą atrakcję parku stanowi też gigantyczna kaskada, zbudowana w 1888r.

Barcelona wycieczki - Barii Gotic

Barcelona wycieczki : początek wycieczki Pla de la Boqueria, koniec wycieczki Carrer de Ferran/La Rambla. Długość trasy wycieczki 2 km, czas trwania wycieczki 3-4 godz. Wycieczka po Dzielnicy Gotyckiej obejmuje piękne budynki rządowe na placu Plaça Sant Jaume, a także wizytę w Dzielnicy Żydowskiej. Przy okazji można odwiedzić po drodze zabytkowe sklepy Barcelony. Plątanina uliczek Dzielnicy Gotyckiej przyprawia o zawrót głowy - może to być wycieczka pełna błądzenia- taki jest jednak jej urok. Z Pla de la Boqueria należy się kierować w uliczkę Carrer del Cardenal Casanas, która prowadzi do najbardziej malowniczej części Barri Gotic. Dzielnica posiada swój klimat całkiem różny od reszty miasta. Są tu wąskie uliczki, gazowe latarnie, przysadziste domy z małymi oknami, charakterystyczne portale i łączniki między budynkami.Do największych atrakcji dzielnicy Barri Gotic zaliczają się place Plaça del Pi oraz Plaça de Sant Josep Oriol. Nad placami wznosi się wielki XVI-wieczny kościół Santa Maria del Pi.

Barcelona wycieczki - czytaj więcej

Więcej o: