Hiszpania Lloret de Mar

Hiszpania Lloret de Mar. Lloret de Mar na Costa Brava - to bardzo popularny kurort Hiszpanii. Jeden z najatrakcyjniejszych kurortów wybrzeża Hiszpanii. Lloret de Mar hotele, atrakcje, plaże - to musisz wiedzieć o Lloret de Mar

Lloret de Mar znajduje się ok. 70 km od Barcelony, w sąsiedztwie innych znanych kurortów Costa Brava - Tossa de Mar oraz Blanes.

Hiszpania Lloret de Mar - plaże

Hiszpania Lloret de Mar. Lloret de Mar to około 9 kilometrów rożnego typu plaż. Można wybierać gwarne i popularne plaże Lloret de Mar, jak i zaciszne odizolowane skałami. Najbardziej uczęszczane plaże Lloret de Mar znajdują się oczywiście w centrum miejscowości, przy starym mieście. Główna plaża Lloret de Mar - Playa de Lloret znajduje się tuż przy nadmorskiej promenadzie, wyposażona jest we wszelką plażową infrastrukturę. Druga co do wielkości plaża Lloret de Mar to Playa de Fenals. Długa rozciągająca się na ponad 700 metrów plaża, wyróżnia się grubym, złocistym piaskiem i wspaniałym położeniem. Jedną z najlepszych plaż Lloret de Mar jest: Santa Cristina. To najbardziej na południe wysunięta plaża, należąca do Lloret de Mar, oddalona od centrum Lloret de Mar o 3,5 km. Jedyna plaża dla nudystów w okolicy Lloret de Mar to Playa de la Boadella. Plaża ta jest bardzo piękna, położona w malowniczej okolicy, umiejscowiona z dala od zgiełku Lloret de Mar. Piasek na plaży Cala Boadella jest drobnoziarnisty, panuje tu spokojna atmosfera. Przy większych plażach w Lloret de Mar czekają na turystów liczne atrakcje - skutery i rowery wodne, spadochrony ciągnięte przez motorówki, bungee i tor kartingowy.

Czytaj o - Hiszpania Costa Brava

Hiszpania Lloret de Mar - atrakcje

Hiszpania Lloret de Mar. Lloret de Mar słynie przede wszystkim ze świetnej infrastruktury turystycznej i imprez do białego rana ponoć jednych z lepszych w Europie. W Lloret de Mar nie brakuje bowiem knajp, dyskotek, barów, tawern oraz pubów, gdzie zabawa nigdy się nie kończy.

Hiszpania Lloret de Mar - park wodny Water World

Hiszpania Lloret de Mar. Park wodny Water World to rodzinny aquapark w hiszpańskim kurorcie Lloret de Mar. Jest jednym z największych parków wodnych w Europie. Parku wodny w Lloret de Mar ma powierzchnię ok. 140.000 m2. Znajduje się w nim aż 17 wodnych atrakcji, w tym zjeżdżalnie, baseny, jacuzzi, sztuczne rzeki, spływy pontonami, a także mini-golf, skoki na bungee, punkty gastronomiczne, miejsca piknikowe. Całodniowy wstęp dla osoby dorosłej kosztuje 26.50 .

Hiszpania Lloret de Mar - zwiedzanie

Hiszpania Lloret de Mar. Na zwiedzających Lloret de Mar czeka gotycki kościół z kolorowymi dachówkami, który powstał na bazie zbudowanego w początku XVI wieku kościoła w renesansowym stylu. Dodana na początku XX wieku kaplica św. Sakramentu z mozaikową kopułą wyróżnia się w krajobrazie miasta. Ciekawy jest także w Lloret de Mar cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji. Atrakcją turystyczną dla zwiedzających Lloret de Mar jest też prywatny zamek na plaży, który był zbudowany w 1929 roku. Zamek stanowi jeden z charakterystycznych symboli Lloret de Mar. Innym zabytkiem do zobaczenia w Lloret de Mar może być pomnik sardany, który przedstawia tańczące osoby. Sardana to narodowy taniec kataloński, symbol ich jedności i solidarności - w całej Katalonii sardanę tańczy się w soboty, a w Lloret de Mar też dodatkowo w dniu św. Krystyny - 24 lipca. Hiszpania Lloret de Mar - hotele

Hiszpania Lloret de Mar. Top 10 najlepsze hotele w Lloret de Mar według TripAdvisor.com :

Hotel Guitart Monterrey

Hotel Anabel

Alva Park Costa Brava

Aparthotel Costa Encantada

Sant Pere del Bosc Hotel & Spa

Fenals Garden Hotel

Astoria Park

Aquarium Hotel

Aqua Hotel Bertran

Hotel Acapulco

Czytaj więcej o - Hiszpania

Więcej o: